Yükleniyor...

Coinbase, Bitcoin Destekli Hizmetini Sonlandırıyor

Dünyanın önde gelen kripto borsalarından Coinbase, nakit kredi almak için teminat olarak kripto para sunulan Borrow hizmetiyle ilgili çarpıcı bir duyuru yaptı.

Coinbase

Dünyanın önde gelen kripto borsalarından Coinbase, nakit kredi almak için teminat olarak kripto para sunulan Borrow hizmetiyle ilgili çarpıcı bir duyuru yaptı.

Coinbase, 3 Mayıs’ta Borrow müşterilerine gönderilen ve alıcılar tarafından Twitter’da da yayınlanan bir e-postada, herhangi bir sebep göstermeden 10 Mayıs’tan itibaren müşterilerin Borrow ile yeni kredi alamayacaklarını söyledi. Borrow hizmeti genel olarak, kullanıcıların Bitcoin’i teminat olarak göstermeleri şartıyla, kredi kontrolü olmaksızın 1 milyon dolara kadar borç imkanları sunuyordu. Kripto piyasasının da çalkantılı durumunu göz önünde bulundurduğumuzda, Coinbase’in bu hamlesi yatırımcıların kafasını karıştırdı.

bbef292c 2d66 4700 8535 f59a56ab0c68

Coinbase’ten Olay ile İlgili Açıklama Geldi

Ödenmemiş krediler üzerinde herhangi bir etki olmayacağını ve müşterilerin başka bir işlem yapması gerekmediğini vurgulayan Coinbase’den konuyla ilgili bir açıklamada bulunarak “Müşterilerimizin en çok önem verdiği tekliflere öncelik verdiğimizden emin olmak için ürünlerimizi düzenli olarak değerlendiriyoruz.” dedi.

Kripto endüstrisinde giderek artan karmaşıklık ve piyasanın haber akışı, Coinbase’in bu kararından sonra daha da ateşlendi. 10 Mayıs’tan itibaren yeni yeni planlamaya geçen Coinbase, diğer hizmetlerinde de değişikliğe gidebileceklerinin sinyallerini vermiş halde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner