Yükleniyor...

Coinbase NFT Platformunun Bekleme Listesinde 1 Milyondan Fazla Kullanıcı Var

Coinbase kısa süre önce kurduğu NFT platformu için bir “bekleme listesi” oluşturduklarını dile getirerek, kullanıcıların bu bekleme listesine kayıt olarak çeşitli avantajlar elde edebileceğini belirtmişti.

nft coinbase

Coinbase kısa süre önce kurduğu NFT platformu için bir “bekleme listesi” oluşturduklarını dile getirerek, kullanıcıların bu bekleme listesine kayıt olarak çeşitli avantajlar elde edebileceğini belirtmişti.

Coinbase’in yeni platformuna kayıt için bekleyen bir milyondan fazla kişi olduğu tespit edildi.

Kayıtlardaki artış, bu haftanın başında Coinbase tarafından kurulan pazaryerine olan talebi temsil ediyor.

Robinhood ve Twitter’daki endüstri rekabeti karşısında Coinbase, tekliflerini çeşitlendirmek için NFT pazarını başlatmıştı. Bazı kayıtların kopya mı yoksa spam mı olduğu net değil kayıtlar anonim bir Bloomberg kaynağından geliyor.

coinbase nft platformu

Coinbase ürün başkan yardımcısı Sanchan Saxena konuyla ilgili şöyle Tweet attı;

 “Çok sayıda kayıt alıyoruz. Tüm ilginiz için minnettarız. Sunucularımızda çılgınca yükler görüyoruz ve ekibimiz bunu çözmek için çok çalışıyor. Platformu daha sonra tekrar kontrol et!”

Kayıtlardaki bu artış, bu hafta başında kurulan bir pazaryerine olağanüstü bir talep olduğu anlamına geliyor. Coinbase, platformun yeni piyasaya sürülen parçaların ve koleksiyonların keşfedilmesine yardımcı olacak sosyal özellikler içereceğini söyledi. Ayrıca, NFT’ler için kullanıcı ilgi alanlarına ve tercihlerine dayalı bir “kişisel besleme” sunmayı planlıyor.

Coinbase, FTX’in yakın zamanda piyasaya sürülen Solana NFT platformu ve pazar lideri OpenSea ile rekabet etmeyi umuyor. DappRadar verilerine göre, 28 Ağustos’ta NFT pazarı günlük hacim olarak 225 milyon dolar, kullanıcı sayısı 38.000 ve işlem sayısı 112.000 ile zirveye ulaştı. Ek olarak, NFT’lerin günlük satışları o tarihte tüm platformlarda 268 milyon dolara ulaşarak zirve yaptı.

Bloomberg Intelligence’den Julie Chariell’e göre, Coinbase için NFT’ler “bir sonraki sınır” ve gelecek yıl borsa için kazançlı bir iş haline gelebilir.

Chariell şunları söyledi;

“Ücretlerin, kurumsal kripto ticaret komisyonlarından ziyade perakende satışını yansıtması daha olası. %3 ücret tahminimizle NFT ticareti, Coinbase operasyonlarında kripto ticaret platformundan daha az oynaklığın yanı sıra ticaret doları başına çok daha fazla gelir getirecektir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner