Yükleniyor...

CryptoPunks Ticaret Hacmi, Satın Alım Haberinden Sonra Yükselişe Geçti

CryptoPunks'ın son 24 saatteki işlem hacmi, önceki günlük işlem hacimlerine kıyasla çarpıcı bir artış göstererek 18.

cryptopunks

CryptoPunks’ın son 24 saatteki işlem hacmi, önceki günlük işlem hacimlerine kıyasla çarpıcı bir artış göstererek 18.8 milyon dolara ulaştı. Bu yükseliş dün haberini verdiğimiz üzere Yuga Labs’ın CryptoPunks’ın fikri mülkiyetini  Larva labs’tan açıklanmayan bir miktar karşılığında aldığının ortaya çıkmasından sonra yaşandı.

En eski NFT koleksiyonlarından biri olan CryptoPunks, piyasadaki birçok meraklı tarafından uzun süredir arzu edilen NFT’lerden birisi olarak öne çıkıyor. Fakat koleksiyonun yaratıcısı Larva Labs, münhasır haklar vermemesi nedeniyle eleştirilmekteydi. Yuga Labs ise Bored Apes koleksiyonunun yaratıcısıdır ve sahiplerine NFT’lerine münhasır haklar vermesiyle tanınır. Firma ayrıca CryptoPunks sahiplerinin de bu ayrıcalık seviyesinden keyif alacağını açıkladı ve bu, koleksiyona olan ilgiyi yeniden canlandırdı.

CryptoSlam’den alınan verilere göre, CryptoPunks ticaret hacmi son 24 saatte bir önceki güne göre %1.000’in üzerinde arttı. Haber ayrıca şu anda 75 ETH (yaklaşık 195.000 $) olan CryptoPunks için taban fiyatın artmasına yardımcı oldu.

Bir önceki projesi olan yeni satın almalarının yanı sıra, BAYC son 24 saatte 8 milyon dolar civarında satış yaparken, Mutant Apes’inki ise 5 milyon dolar civarında. Her iki NFT koleksiyonunun taban fiyatı sırasıyla %12 artarak 82 ETH’ye ve %9 artarak 18.5 ETH’ye yükseldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner