Yükleniyor...

Antalya Diplomasi Forumu’nda Metaverse Oturumu Gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın himayesinde ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun ev sahipliğinde ikinci kez Antalya'da düzenlenen Antalya Diplomasi Forumu (ADF) 11 Mart'ta başladı.

adf metaverse

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın himayesinde ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun ev sahipliğinde ikinci kez Antalya’da düzenlenen Antalya Diplomasi Forumu (ADF) 11 Mart’ta başladı.

Antalya Diplomasi Formunda diplomasinin yanı sıra teknoloji oturumları da düzenlendi. Bu kapsamda metaverse oturumu da gerçekleştirildi.

Katılımcılar, Panele Metaverse Ortamında Başladı

Antalya Diplomasi Forumu (ADF) kapsamında “Yapay zeka, metaverse ve diğer her şey” konulu panel düzenlendi. Katılımcılar panele VR gözlük kullanarak metaverse ortamında başladı.

Metaverse Şimdilik Sadece Bir İsimden İbaret

ali taha koc

Panelde konuşan Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, metaverse’ün şimdilik sadece bir isimden ibaret olduğunu ve bu alanda tek bir şirkete bağlı kalınmaması gerektiğini belirtti. Metaverse veya benzerleri için düzenlemelerin ve kuralların nasıl olması gerektiğinin şimdilik en büyük sorun olduğunu vurgulayan Koç, metaverse’ün dünyada herkesin yeniden eğitim görmesine neden olacağını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner