Yükleniyor...

CryptoPunks’ın Yaratıcısı Larva Labs’in Meebits Projesi Saldırıya Uğradı

CryptoPunks'un yaratıcısı Larva Labs’in The Meebits projesi saldırıya uğradı.

cryptopunksin yaraticisi larva labsin meebits projesi saldiriya ugradi

CryptoPunks’un yaratıcısı Larva Labs’in The Meebits projesi saldırıya uğradı. 

Saldırgan, sızdığı açık ile kullanıcıların yüz binlerce dolar değerinde NFT’lerini ücretsiz olarak (ETH gas ücretleri hariç) üretebildi. Saldırının ise hala sürdüğü bildirildi.

CryptoPunks ile ünlü Larva Labs, Ethereum’da üretken sanat yaratarak NFT alanındaki öncü konumunu güçlendirmişti. CryptoPunks oldukça büyük miktarlarda satıldı ve satışlar NFT başına milyon doları aştı. En pahalı olanı bu yılın Mart ayında 7.57 milyon dolara satılmıştı.

En son projesi olan Meebits, bir 3D NFT projesidir ve halka açık satış 85 milyon doların üzerinde artış sağladı. Meebits için OpenSea’de ortalama satış fiyatı 5 ETH’nin üzerinde ve birkaç nadir Meebit 100 ETH’nin üzerinde satılıyor. 

Meebits projesindeki bu saldırı, saldırganın basmak istedikleri Meebit’i seçmesine olanak tanıdı. Böylece oldukça pahalı olan nadir olanları seçebildiler.

Saldırganlar, birkaç bin dolar gas ücreti karşılığında yüzbinlerce ve muhtemelen milyonlarca dolar değerinde nadir bir Meebit elde etmiş olabilirler. Söz konusu saldırgan nadir bir Meebit’i başarıyla bastı ve halihazırda NFT pazar yeri OpenSea’de 200 ETH (700.000 dolardan fazla) karşılığında sattı.

Geliştiriciler, Discord kanalından açıklama yaparak topluluk basımını geçici olarak duraklattıklarını bildirdi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner