Yükleniyor...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Katılacağı Metaverse Çalıştayı Bugün Gerçekleşecek

AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı'nın düzenlediği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılım sağlayacağı metaverse çalıştayı bugün gerçekleşecek.

cumhurbaskani metaverse

AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı’nın düzenlediği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılım sağlayacağı metaverse çalıştayı bugün gerçekleşecek.

Akademisyenler, alanında uzman isimler ve çok sayıda davetlinin katılacağı “Forum Metaverse” programı, Ankara’daki ATO Congresium’da düzenlenecek.

“Forum Metaverse” Programı İki Oturumda Yapılacak

metaverse 2

Erdoğan’ın da konuşma yapacağı forumda, ‘Metaverse ve Yaşam’ ile ‘Metaverse ve Değerler’ başlıklı iki oturum yapılacak. Metaverse’ün fırsatları ve yaratacağı olası riskler değerlendirilecek. ‘Metaverse ve Yaşam’ oturumunda yeni teknolojinin gündelik yaşama olası etkileri üzerinde durulacak. İkinci oturumda da metaverse’ün toplumsal değerlere yansımaları değerlendirilecek.

Birinci oturuma yapay zeka uzmanı ve veri bilimci Dr. Şebnem Özdemir, ‘Token Ekonomi’ girişimcisi Ali Erhan Tamer, Metaverse girişimcisi Burak Soylu, ikinci oturuma SODİMER Başkanı Prof. Levent Eraslan, Dijital Sanatlar Girişimcisi ve ISAAC Başkanı Filiz Dağ, fütürist ve teknoloji düşünürü Emrah Kaya konuşmacı olarak katılacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner