Yükleniyor...

Curve, Stablecoin Çıkaranlar Kervanına Katıldı

Curve Finance, yeni stablecoin'i crvUSD'nin Ethereum ağında yayına girdiğini duyurdu.

Curve finance

Curve Finance, yeni stablecoin’i crvUSD‘nin Ethereum ağında yayına girdiğini duyurdu.

CFTC’nin BUSD üzerinde kurduğu baskılardan ve USDC’nin yaşadığı birkaç depeg olayından sonra, kripto endüstrisinde yeni stablecoin’ler ilgiyi üzerine çekmeye başladı. TUSD ve USDD, son dönemlerde oldukça fazla yatırımcı çekti.

Otomatik piyasa yapıcı kullanan merkeziyetsiz borsa Curve Finance, kendisine ait stablecoin’i crvUSD’nin akıllı sözleşmelere yerleştirildiğini aktardı. Proje ekibi, crvUSD‘nin Ethereum ana ağında çıktığını doğruladı.

Curve Finance’in Stablecoin’i Yayında

ABD dolarına sabitlenen merkeziyetsiz stablecoin crvUSD, DAI’ye benzer bir yapı kullanıyor. Verilen crvUSD’nin değerini aşan destekleyici kripto varlıklar ile aşırı teminatlandırılma yapılabiliyor.

Ethereum ağında çıkardığı stablecoin hakkında açıklama yapan Curve Finance, “Birçok kişinin anladığı gibi, crvUSD akıllı sözleşmelerinin dağıtımı gerçekleşti. Kullanıcı arayüzünün de dağıtılması gerektiği için bu henüz kesinleşmedi. Bizi izlemeye devam edin.” dedi.

Curve Finance‘in geliştiricileri, crvUSD‘nin yayına girmesi ve kullanıma açılması için akıllı sözleşmeleri kullandı. Bu sözleşmeler ile birlikte ortaya çıkan stablecoin, kripto topluluğunun yoğun ilgisini üzerine çekti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner