Yükleniyor...

Deadmau5 ve Portugal. The Man, Yeni Şarkılarını NFT Olarak Yayınlıyor

Elektronik müzik yapımcısı Deadmau5 ve rock grubu Portugal.

Deadmau5 ve Portugal. The Man NFT

Elektronik müzik yapımcısı Deadmau5 ve rock grubu Portugal. The Man, bir sonraki single parçalarını müzik akışı platformlarında değil, NFT platformunda piyasaya sürüyor.

Sanatçıların en yeni şarkısı “This is fine”, Near blok zincirine dayanan Mintbase NFT pazarında 1 milyon NFT’lik koleksiyonu satışa çıktı.

Portugal. The Man deadmau5

Bu NFT’lerin yaklaşık 250.000’i Miami’nin Art Basel festivalinde parça başı 1,29 dolara satılacak. Kalan NFT’ler, tekli ve birleşik birimlerin bir karışımı olarak satılacak ve henüz duyurulmamış ek ödüllerle birlikte gelecek.

Apple Music ve Spotify gibi platformların hakim olduğu müzik sektöründe sanatçılar, bu akış hizmetlerinin yerine NFT’leri tercih etmeye başladı.

Deadmau5, Kasım ayında Colorado müzik festivalinde sanatçı Gregory Siff ile fiziksel bir NFT’nin yanı sıra müzik yayını yapan bir DAO’yu destekleyerek, son zamanlarda kripto ile ilgili çok sayıda projede yer aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner