Yükleniyor...

Decentraland (MANA), Dünyanın En Büyük Sanal Defilesini Başlatacak

Popüler metaverse projesi Decentraland (MANA), platformunda ilk kez Metaverse Moda Haftası'na (MVFW) ev sahipliği yapacak.

decentraland mana defile

Popüler metaverse projesi Decentraland (MANA), platformunda ilk kez Metaverse Moda Haftası’na (MVFW) ev sahipliği yapacak.

Dolce & Gabbana, Selfridges, Tommy Hilfiger, Jacob & Co ve birçok ünlü marka dört günlük metaverse moda etkinliğine katılacak.

Decentraland, Tommy Hilfiger, Selfridges, Cavalli, Eli gibi dünyanın en ünlü moda markalarından bazılarıyla NFT‘ler biçiminde yapay zeka modasını ve giyilebilir teknolojiyi sergilemek için defile gösterilerine ev sahipliği yapacak.

MANA kreatif direktörü Sam Hamilton, dijital giysilere olan talebin hızla arttığını söyleyerek şöyle konuştu;

“Moda ve kişiye özel tasarımlar metaverse için yeni değil. Decentraland, giyilebilir avatarların 2020’de piyasaya sürülmesinden bu yana talep gören dijital modaların en ileri noktasında yer alıyor. O zamandan beri, içerik oluşturucuları Decentraland giyilebilir cihazlarının hem teknik hem de stil sınırlarını zorluyor ve geçen yıl giyilebilir avatar satışlarında 1 milyon doları aşan, hızla büyüyen bir ekonomi yarattılar.”

Sanal Defile 24-27 Mart Arasında Gerçekleşecek

sanal defile

Sürükleyici defile, Decentraland’ın yeni Lüks Moda Bölgesi’nde gerçekleşecek ve fütüristik görünümlü bir podyuma sahip olacak. Ayrıca açılır metaverse mağazalarına ve partilere de ev sahipliği yapacak.

Bölgenin alışveriş bölgesi sanal pisti çevreleyecek. Şık giyim mağazaları ve dekoruyla tanınan Paris’in ünlü Avenue Montaigne mimarisinden ilham alınarak hazırlandı. Basın açıklamasına göre, etkinliğin 24 Mart ile 27 Mart arasında gerçekleşmesi planlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner