Yükleniyor...

DeFi Platformu Solend, Oracle Saldırısına Uğradı

Solana tabanlı DeFi platformu Solend, borç verme havuzlarından üçüne Oracle saldırısı gerçekleştiğini duyurdu.

DeFi Platformu Solend Oracle Saldirisina Ugradi

Solana tabanlı DeFi platformu Solend, borç verme havuzlarından üçüne Oracle saldırısı gerçekleştiğini duyurdu.

Kripto para piyasasındaki hack ve ağ saldırıları devam ediyor. Projelerin ağ güvenliğini sağlamakta zorluk çekmeleri, yatırımcıların güven kaybına neden oluyor. Özellikle DeFi platformları, bünyelerinde barındırdıkları kripto paraları korumakta zorluk çekiyorlar. Kripto dünyası her ne kadar önlemlerini alsa da güvenlik konusunda tam anlamıyla yeterli olamadı. Büyük şirketlerin güvenlik açıklarını gidermek için çalışmaları devam ediyor. Son olarak Solend, Oracle saldırısına uğradığı için 1.26 milyon dolar kaybetti.

Solend, DeFi Havuzlarına Saldırıldığını Bildirdi

Geçtiğimiz ay Solend, Mango Markets üzerindeki hack saldırısından etkilenmediğini dile getirmişti. Bu saldırı üzerinden çalışmalarını sürdüren DeFi ekibi, Pyth/Switchboard konfigürasyonları üzerinde yoğunlaştı.

Solana tabanlı borç verme platformu Solend, protokol için 1.26 milyon dolarlık kötü bir borçla karşı karşıya kaldıklarını dile getirdi. Olayı PeckShield firması bildirdi.

Popüler platform, saldırının üç borç verme havuzuna gerçekleştiğini dile getirdi. Stablecoin hizmeti USDH bazlı havuzlar, Coin98, Kamino ve Stable saldırıdan etkilendi. Şirket olayın ardından üç havuzun da işlemlerini askıya aldı.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, bünyesinde bu kaybı karşılayacak varlıkları bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner