Yükleniyor...

Derin Teknolojiler Uzmanı Alphan Manas, Metaverse İle İlgili Önemli Açıklamalar Yaptı

Girişimci ve iş adamı Alphan Manas, metaverse ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

metaverse aciklama

Girişimci ve iş adamı Alphan Manas, metaverse ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi ile Türkiye Genç İş İnsanları Derneği iş birliğiyle ‘Gelecek Trendleri ve Metaverse’ etkinliği düzenlendi. Türkiye’de metaverse alanında tanınmış isimlerden Derin Teknolojiler Uzmanı Alphan Manas etkinliğe konuşmacı olarak katıldı. Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Suat Yalnızoğlu ve TÜGİAD Eskişehir Şube Başkanı Serkan Can Zengin katıldı.

“Türkiye Metaverse’te Dünyadan Daha İleride Olacak”

Alphan Manas metaverse

İhlas Haber Ajansı’na konuşan girişimci ve iş adamı Alphan Manas, metaverse ve gelecek teknolojileri hakkında açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin metaverse’te öncü bir rol üstleneceğini aktaran Manas şunları söyledi;

“Şu andaki bilgisayar alt yapısının en az bin kat daha güçlenmesi gerekiyor. Elektrik harcamalarının yükselmesi, yeni ekran teknolojilerini çıkması gerekiyor ve iletişim hızlarının artması gerekiyor. Dolayısıyla önümüzde zaman var. Metaverse artık kaçınılmaz. Bu başarılı bir başlangıç olacak ama teknoloji arkadan gelecek. Türkiye dünyadan daha ileride olacak. Çünkü Türkiye’de metaverse konusunda çalışma yapan firmalar, dünya çapındalar. Çoğunun Amerika’da da ofisleri var ve yabancı yatırım alıyorlar. İlk kez Türkiye olarak biz başlangıç çizgisinde herkesle beraberiz, hatta bazı konularda da öndeyiz.”

“Metaverse İle İlgili Yeterince Bilgi Sahibi Olmamız Sağlanmalı”

Metaverse ve gelecek teknolojileriyle ilgili gerekli bilgi altyapısının oluşturulması ve topluma katkı sağlanması gerektiğini kaydeden TÜGİAD Eskişehir Şube Başkanı Serkan Can Zengin, şöyle konuştu;

“Şu anda bu konu Türkiye’nin ve dünyanın gündeminde. Özellikle bir hafta içerisinde hem devlet hem milli eğitim hem de birçok tarafta metaverse ile alakalı açıklamalar yapılıyor. İş dünyasının da yapması gereken şey, bu kavramla alakalı yeteri kadar bilgi sahibi olmamızı sağlamak. Çünkü kavramla ilgili bilgi sahibi değiliz. Sadece internette yazan şeyleri araştırarak öğrenmeye çalışıyoruz. Bu süreçte bizlerin en önemli katkı sağlayabileceğimiz şey toplumda bu tür kavramların hızlıca bilinmesini sağlamak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner