Yükleniyor...

DeSantis’in CBDC yasaklama önerisine karşı çıkıldı

Haven1 direktörü Ron DeSantis, CBDC'leri yasaklama önerisine Haven1 direktöründen cevap geldi.

de santis

Haven1 direktörü Ron DeSantis, CBDC‘leri yasaklama önerisine Haven1 direktöründen cevap geldi.

Kripto para sektörünün hükümetler özelindeki en önemli konularından olan CBDC’ler için açıklamalar gelmeye devam ediyor. Haven1 direktörü, DeSantis’in konuya dair görüşlerine karşı çıktı.

Ron DeSantis: CBDC’leri yasaklamanın zararları daha fazla

Haven1 Foundation’ın direktörü ve Yield App’in dijital servet platformu portföy yöneticisi Akash Mahendra, Ron DeSantis’in CBDC’leri yasaklama önerisinin “faydadan çok zarar” getirebileceğini ifade etti. Mahendra, politikayı kripto para birimleriyle karıştırmamak gerektiğini vurgulayarak, CBDC‘lerin banka hesabı olmayanlara yardım etme ve suç faaliyetlerini azaltma konusunda teknolojik avantajlara ve yararlara sahip olduğunu ekledi.

CBDC kripto

Mahendra, Ron DeSantis‘in ABD başkanı seçilmesi durumunda CBDC’leri yasaklama önerisine karşı olarak, böyle bir kararın “faydadan çok zarar” getirebileceğini belirtti. Haven1 Foundation direktörü ve Yield App’in dijital servet platformu portföy yöneticisi olan Mahendra, dijital paranın yaygınlaşmasının kaçınılmaz olduğunu ve CBDC’lerin ileride mevcut ödeme sistemlerine entegre edileceğini söyledi.

Mahendra açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler), Ron DeSantis’in başkan seçilmesi durumunda ABD’de CBDC’leri yasaklama sözü vermesiyle tekrar dikkat çekti. Ancak saf siyaseti kripto para birimleriyle karıştırmak zararlı olabilir. Kripto para birimleri, CBDC’lerden temel olarak farklı olan değişmezlik, gizlilik, şeffaflık, ademi merkeziyetçilik ve kıtlık gibi benzersiz özellikler sunar.”

Mahendra, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

Paranın dijitalleşmesi ve CBDC’lerin mevcut ödeme sistemlerine entegrasyonu yakın bir gelecekte gerçekleşecek. Ancak ABD hükümeti bir CBDC oluşturmayı düşünürse, sadece teknolojik avantajları ve faydaları göz önünde bulundurmalıdır.”

Mahendra, CBDC’ler için API’ler geliştirmek ve konsepti gerçeğe dönüştürmek amacıyla Quant Network gibi şirketlerin Bank for International Settlements ve Bank of England ile İngiltere’deki Project Rosalind gibi projelerde iş birliği yaptığı örnekler de verdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner