BIS, CBDC'leri Saldırılardan Korumak için Çalışıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

BIS, CBDC’leri Saldırılardan Korumak için Çalışıyor

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS), CBDC'leri DeFi alanında meydana gelen saldırılara karşı korumak için çalışmalar yürütüyor.

bis 5

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS), CBDC’leri DeFi alanında meydana gelen saldırılara karşı korumak için çalışmalar yürütüyor.

Kripto paraların hükümetler bazında en önemli başlıklarından biri olan CBDC’ler için dünyanın her tarafında çalışmalar devam ediyor. Son gelişmelerden biri olarak BIS açıklaması topluluk tarafından dikkat çekti.

BIS’ın CBDC’leri DeFi Saldırılarına Karşı Koruma Planları

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) CBDC’leri, DeFi alanında meydana gelen siber saldırılardan korumak için bir plan üzerinde çalıştığını duyurdu.

BIS, merkeziyetsiz finans piyasasında meydana gelen saldırılar ve ihlaller gibi tehditlere karşı merkez bankası dijital para birimlerini korumak amacıyla bir çerçeve yayınladı. Bu çerçeve, CBDC‘leri tehdit edebilecek risklere odaklanarak, DLT ve akıllı sözleşmeler teknolojisi kullanan DeFi sektöründeki potansiyel tehlikeleri ele aldı.

CBDC

Raporda şu ifadeler yer aldı:

“DeFi’deki DLT protokollerine ve akıllı sözleşmelere yönelik yüksek değerli saldırılar, potansiyel operasyonel ve itibar risklerini vurgulamaktadır. DeFi’da yaşanan akıllı sözleşme saldırılarının ciddi değer kaybına yol açması, CBDC sistemlerinin potansiyel güvenlik riskleriyle karşılaşabileceğine dair bir örnektir.”

Çalışma, internet, telekomünikasyon ağları ve cihazlarının hızla gelişen ve karmaşıklaşan bir siber tehdit ortamına dikkat çekiyor. BIS, bu risklerin DLT ile ilgili saldırılardan konsensüs protokollerine, zincirler arası köprülere, oracle’lara ve akıllı sözleşmelere kadar uzanabileceğini öne sürmektedir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x