Yükleniyor...

Devasa Bitcoin (BTC) Boğa Koşusu Geliyor: İşte Ralliyi Müjdeleyen 4 Faktör

Son birkaç gün içinde, Bitcoin (BTC) keskin bir şekilde arttı ve birkaç hafta boyunca hareketsiz kaldığından yatırımcıların iştahını açtı.

bitcoin ralli

Son birkaç gün içinde, Bitcoin (BTC) keskin bir şekilde arttı ve birkaç hafta boyunca hareketsiz kaldığından yatırımcıların iştahını açtı. Bu satın alma baskısı, kripto para biriminin Salı sabahı 8 haftanın en yüksek seviyesi olan 8.000 dolara ulaşmasını sağladı.

Bitcoin (BTC) Boğa Koşusu Geliyor

Boğa momentumu uzun zamandır yavaşlamasına rağmen, analistler şimdi teknik ve temel nedenlerin birleşmesi nedeniyle orta vadeli iyimser bir kripto para birimi görüşünü yansıtmaya başlıyor.

1.Faktör: BTC Grafiği Boğa Sinyali Veriyor

Son birkaç gün içinde, Bitcoin grafiğinde çok fazla yükselen fiyat sinyali ortaya çıktı:

  • Denge üzerindeki hacim göstergesi, daha fazla yükseliş patlamalarının yakında olacağını ima eden görünüşte düşen bir kama oluşturuyor.
  • Bitcoin, kripto para biriminin ayın sonuna kadar 9.000 dolara, belki daha yüksek bir seviyeye çıkacağını ima eden bir Wyckoff Biriktirme şemasında işlem görüyor.
  • Bitcoin, ters baş ve omuz paternini doğruladı, bu da 8.000 dolarlık yüksek seviyenin BTC için çalıştığını gösteriyor.

2.Faktör: Zincir Üzerindeki Metrikler Yakın Zamanlı Boğa Koşusunu Gösteriyor

Kripto para fonu Adaptive Capital ortağı ve tanınmış bir analist olan Willy Woo’ya göre, yatırımcı faaliyetlerini – piyasa döngüleriyle yakından ilgili olan – izleyen göstergeler, Bitcoin’in kesinlikle bir ayı piyasasında olmadığını açıkça gösteriyor.

Hatta Woo, Bitcoin’in, fiyatını 2 kat veya daha fazlasına ulaştıracak ve üst düzey bir ralliyi getirecek bir birikim aşamasına girdiğini düşünüyor.

Woo’nun analizine göre tarihin tekrarlanması durumunda, Bitcoin’in 2020’nin ikinci yarısına kadar patlaması gerekiyor. Yani BTC’nin birkaç ay veya bir yıl sonra tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşabileceği anlamına geliyor.

3.Faktör: Makro Gerilimler ve Bitcoin

Bitcoin’e yardımcı olması muhtemel bir diğer yükseliş faktörü makroekonomik ve jeopolitik ortamdır.

2 Ocak akşamı ABD’li yetkililer, İran askeri başkanlarından Qassem Soleimani’nin Cumhurbaşkanı Donald Trump tarafından yönlendirilen bir hava saldırısında Bağdat’ta öldürüldüğünü doğruladı. Soleimani’nin İran’da kilit lider olması nedeniyle medya – ana akım ve sosyal medya – patlak verdi. Her yorumcu, bu olayın, dış politika, potansiyel bir 3. Dünya Savaşı, petrol ve Bitcoin için ne anlama geldiğini tartmaya çalışıyordu.

Eski bir Goldman Sachs ortağı ve Galaxy Digital’in şu anki genel müdürü Mike Novogratz tarafından atılan bir tweet’e göre, İran durumu altın ve BTC için yükseliş anlamına geliyor. Mike Novogratz bu durumu şu şekilde açıkladı:

İran ABD birliklerini göndermeye başlayacak. İran Irak’ta daha fazla etkiye sahip olacak. Suudiler çatışma istemiyorlar. Ortadoğu daha az istikrarlı hale gelecek ve bu da dünya pazarlarında daha fazla istikrarsızlığa yol açacak.

Novogratz’a göre, jeopolitik ve makroekonomik istikrarsızlık zamanlarında, merkezi olmayan, sınırlı bir varlık olan Bitcoin’in büyümesi gerekiyor.

4.Faktör: Bitcoin’in Hash Oranı Yavaşlamıyor

Pastanın üzerine son çilek hash oranından geldi. BTC işlemlerini işleyen işlem gücünün bir ölçüsü olan Bitcoin hash oranı, 2020’nin 1. gününde yeni bir rekor kırdı. Hash oranındaki bu artış, tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdı, bu da Bitcoin’in ağının şimdi her zamankinden daha güçlü olduğu ve 2020’ye inanılmaz bir başlangıç ​​yaptığını gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner