Yükleniyor...

Dinamo Kiev, 2021 Sezonunda NFT Bilet Satacak

Ukrayna Premier Ligi'nin en iyi takımı FC Dinamo Kiev, blockchain ortağı Moonwalk tarafından desteklenen 2021 sezonu için NFT biletlerini piyasaya sürüyor.

photo0jpg

Ukrayna Premier Ligi’nin en iyi takımı FC Dinamo Kiev, blockchain ortağı Moonwalk tarafından desteklenen 2021 sezonu için NFT biletlerini piyasaya sürüyor.

Haziran sonunda, NFT biletleri Binance NFT pazarında satışa sunulacak. Satış, platformun lansmanının anısına başlatılan, platformun “100 İçerik Oluşturucu Kampanyası”nın bir parçası. Dinamo Kiev, düzenli olarak koleksiyon ürünleri de dahil olmak üzere NFT satmaya devam etmeyi planlıyor.

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan bir blockchain şirketi olan Moonwalk, bilet girişiminde popüler futbol takımına yardımcı oluyor. Haziran sonunda, NFT biletleri Binance NFT pazarında satışa sunulacak. Moonwalk, Ocak ayından bu yana takımın stadyumunda ve Kiev’de token’lı bir ekosistem içeren takımın dijital ekonomisi üzerinde çalışıyor. FC Dinamo Kiev Başkan Yardımcısı Mark Ginzburg, şunları söylüyor:

“Efsanevi kulübün simgesel hale getirilmesi modaya bir övgü değildir ve fırsatçı bir yutturmaca peşinde de koşmaz. İyi hesaplanmış bir stratejimiz var ve net bir hedef izliyoruz: Ukrayna’nın en iyi kulübü olan Dinamo’yu önümüzdeki iki yıl içinde Avrupa’nın en büyük futbolda teknoloji lideri yapmak.”

Moonwalk kurucu ortağı Greg Consiglio ise biletlerin, hayranların NFT oyun hatıralarını toplamasına da izin verecek daha geniş bir ödül ekosisteminin parçası olduğunu belirtti.

Sezon başlangıcına kadar, NFT’ler önde gelen NFT pazarı Binance NFT’de olacak. Dinamo’nun iç saha maç biletlerinin yaklaşık beşte biri NFT olarak satışa sunulacak. Takım, yine daha kısa olan 2019-20 sezonunda 70.000 kişilik Olimpiyskiy stadyumunun bulunduğu Kiev’deki maçlar için 400.000’in üzerinde bilet sattı. NFT’ler, basın açıklamasına göre takımın Moonwalk dijital cüzdanından oyun geçişlerinin, benzersiz ödüllerin ve drop’ların kilidini açmak için kullanılabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner