Yükleniyor...

Do Kwon, Bitcoin Transferi İddialarını Yalanladı

Terra kurucusu Do Kwon, Twitter'da Mayıs 2022'den bu yana herhangi bir Bitcoin (BTC) transferi gerçekleştirmediğini söyledi.

Do Kwon Bitcoin Transferi Iddialarini Yalanladi

Terra kurucusu Do Kwon, Twitter’da Mayıs 2022’den bu yana herhangi bir Bitcoin (BTC) transferi gerçekleştirmediğini söyledi.

Dün öğle saatlerinde Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon’un, kendisine yönelik tutuklama kararı çıkarılmasının ardından, farklı borsalardaki cüzdanlara 3.313 adet Bitcoin (BTC) transfer ettiği iddia edildi. Bunun üzerine Do Kwon, konuyla ilgili olarak herhangi bir işlem yapılmadı dedi.

Do Kwon, Hesapların Dondurulmadığını Açıkladı

Do Kwon, Güney Kore mahkemesi hakkında tutuklama emri çıkardıktan sonra milyonlarca dolar değerindeki Bitcoin’i paraya çevirme girişimini reddetti.

Terra kurucusu Twitter üzerinden konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, transfer işlemlerinin gerçekleştirilmediğini söyledi.

Do Kwon, Binance borsasında LFG cüzdanlarından gerçekleştirilen transfer iddialarını yalanladı. Kwon’a göre KuCoin ve OKEx hesapları kullanılmadı, 3.313 BTC borsalara transfer edilmedi ve TFL, LFG veya başka herhangi bir kuruluşun fonu dondurulmadı.

Terra kurucusunun, dün transfer iddialarının ortaya çıkmasının ardından OKX tarafından hesapları dondurulmuştu. Interpol, Do Kwon için kırmızı bülten yayınladı ve Do Kwon’un aranması halen devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner