Yükleniyor...

Dogecoin, Solana ve Metacade Yükselişte (Sponsorlu)

Kasım ayına ilişkin Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), yıllık enflasyon oranının Kasım ayında Haziran ayına kıyasla yüzde 9,1'den yüzde 7,1'e düşmesiyle birlikte, üst üste beşinci ayda da enflasyonun gerilediğini ortaya koydu.

Dogecoin Solana ve Metacade Yukseliste

Kasım ayına ilişkin Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), yıllık enflasyon oranının Kasım ayında Haziran ayına kıyasla yüzde 9,1’den yüzde 7,1’e düşmesiyle birlikte, üst üste beşinci ayda da enflasyonun gerilediğini ortaya koydu.

Bu durum Solana (SOL), Dogecoin (DOGE) ve Metacade (MCADE) gibi bazı büyük kripto tokenları üzerinde etkili oldu. Daha fazlasını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Düşen enflasyon seviyesi: TÜFE nedir ve kripto piyasalarını nasıl etkilemektedir?

TÜFE, bir dizi mal ve hizmet için fiyatlardaki genel değişimi yüzdelik cinsinden ölçen bir göstergedir. Aylık olarak açıklanır ve önceki 12 ay boyunca fiyatlardaki ortalama değişimi gösterir.

Enflasyondaki düşüş haberleri DOGE, SOL ve MCADE’in de fiyat reaksiyonu göstermesiyle kripto piyasaları üzerinde olumlu bir etki yarattı. SOL, TÜFE verilerinin açıklanmasının ardından hızla yüzde 17,4 yükselirken, DOGE yüzde 9,6 artış gösterdi. Kısa süre önce token presale’ını duyuran yepyeni bir GameFi platformu olan MCADE’in ise ilk yatırım turunun tamamı tükendi.

Metacade (MCADE) Nedir?

Metacade, klasik oyun salonu tarzında oyunlardan oluşan ve kripto kaynaklı çeşitli gelir yolları sunan ilk topluluk odaklı oyun platformudur. Platform, Web3 kullanıcıları için merkezi bir platform olmayı, token sahipleri için geniş bir kullanım alanı sunmayı ve topluluğa özel iş fırsatları sunmayı amaçlamaktadır. 

MCADE Nasıl Çalışıyor?

Zincir üzerindeki oyun salonu, sıradan ve rekabetçi oyunculara bir dizi farklı Play2Earn (Kazanmak için Oyna) oyununun yanı sıra oyuncuların becerilerini bire bir sınayabilecekleri Compete2Earn (Kazanmak için Yarış) turnuvaları da sunacak. Compete2Earn, kazananların büyük MCADE ödül havuzlarına erişebileceği ücretli katılım oyunlarını içerecektir.

Metacade, Work2Earn özelliği sayesinde kullanıcıları çeşitli Web3 projelerinde ödeme alacakları görevlerle buluşturacak. Bu görevler arasında yarı zamanlı işler, serbest zamanlı pozisyonlar ve hatta Metacade topluluğunun yeni blok zinciri oyunlarını resmi olarak piyasaya sürülmeden önce oynamasını sağlayan beta test pozisyonları yer alabilir. Beta testi yapanlar, geliştirme ekiplerine geri bildirimlerde bulunarak, yeni bir oyunun yayınlanmasından önce hataların düzeltilmesine ve iyileştirmeler yapılmasına yardımcı olarak MCADE tokenları kazanacak.

Create2Earn (Kazanmak için Oluştur) özelliği, platforma çeşitli şekillerde katkıda bulunan topluluğu ödüllendirecek. İster diğer kullanıcılarla etkileşimde bulunun, ister oyun incelemelerini paylaşın veya en son GameFi alfasını yayınlayın, Metacade kullanıcıları platformda paylaştıkları bilgiler için MCADE tokenları kazanabilirler.

MCADE’in Değeri 2023’te 1 Dolara Ulaşabilir mi?

Enflasyonun düşmesiyle ilgili son haberlerin ardından, MCADE token presale aşaması büyük bir başarı elde etti. Yatırımcılar 3 haftadan biraz daha fazla bir sürede 140.000.000 MCADE satın alarak yeni GameFi platformu için 1,12 milyon dolar kaynak sağladı. Birçok yatırımcı Metacade’in gelişmiş kazanç mekaniğinden etkilendi ve bunun zaman içinde merkeziyetsiz topluluğun da ilgisini çekmesi bekleniyor.

MCADE’in fiyatının, presale döneminin sonunda büyük bir hızla yükselmesi bekleniyor ve uzmanlar 2023 yılında 50 kat kazanç öngörüyor. Token şu anda değerinin altında bir fiyatlandırma ile 0.01 dolar seviyesinde satılıyor ve enflasyonun düşmesi makroekonomik koşulların iyileştiği anlamına geliyor. MCADE için ufukta büyük kazançlar göründüğünden, MCADE presale dönemindeki en büyük yatırım fırsatlarından birisi gibi görünüyor.

Dogecoin (DOGE) Nedir?

Dogecoin, başlangıçta bir şaka olarak yaratılmış popüler bir meme coindir. O zamandan beri, DOGE hızla yükseldi ve yeni blok zinciri kullanıcıları için eğlenceli bir giriş noktası haline geldi – ancak token tarihsel olarak herhangi bir faydadan yoksundu.

Son yıllarda DOGE, uluslararası ödemelerde giderek daha popüler bir yöntem haline geldi. Token, çeşitli sosyal medya platformlarında içerik oluşturuculara bahşiş vermek için kullanıldı ve söylentiler, Dogecoin’in bir savunucusu olan Elon Musk’ın platformu satın almasının ardından tokenin Twitter ile entegre edilebileceğini gösteriyor.

2023 DOGE Fiyat Tahmini

Popüler bir kripto para birimi olmaya devam eden DOGE, şu anda piyasa değerine göre ilk 10 token arasında yer alıyor. DOGE, 2023 yılında 0,20 dolara kadar çıkabilir ancak bu fiyat seviyesinde güçlü bir dirençle karşı karşıya.

Solana (SOL) Nedir?

Solana, ağ mutabakatına ulaşmanın iki yöntemini (hisse kanıtı ve tarih kanıtı) benzersiz bir protokolde birleştiren bir Layer-1 blok zinciridir. Blok zinciri birçok merkezi olmayan uygulamaya (dApps) ev sahipliği yapmakta ve kullanıcıları düşük maliyetlerle yüksek sayıda işlem gerçekleştirebilmektedir.

2023 SOL Fiyat Tahmini

FTX ve Alameda ekosistemin başlıca destekçileri olduğu için SOL Kasım ayında yüzde 70’in üzerinde düşüş yaşadı. Bu düşüşün sebebi, her iki şirketin de iflas ettiğini açıklamasıydı.

Öte yandan, enflasyondaki düşüşün ardından SOL için bir toparlanma görüldü ve token’ın 2023 yılında ivme kazanması bekleniyor. Solana projesi geliştirilmeye devam ediyor ve SOL tekrardan 75 dolara (mevcut seviyesinin 7 katı) ulaşabilir.

MCADE Düşen Enflasyonla Birlikte 2023’te Tavan Yapmaya Hazırlanıyor

Makroekonomik algı, düşen enflasyon haberleri nedeniyle olumlu yönde değişti. Merkezi olmayan kazanç fırsatlarının çeşitliliğinin 2023 yılı boyunca değerini artırması beklendiğinden Metacade kendini oldukça iyi konumlandırmış durumda.

MCADE’in fiyatı presale süresince 0,008 dolardan 0,02 dolara kadar yükselecek ve her bir finansman turunun hızla tükenmesi bekleniyor. Yatırımcılar, yılın en iyi yatırım fırsatlarından biri olarak vurgulanan bu projeye dâhil olmak için sınırlı bir süreye sahip. Bu proje, her yatırım portföyüne kesinlikle mükemmel bir katkı sağlayacaktır.

Metacade presale’ine buradan katılabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner