Yükleniyor...

Doğru Tahminleriyle Bilinen Analist Bitcoin’in (BTC) Nereye Kadar Düşeceğini ve Ne Kadar Yükseleceğini Açıkladı!

Son birkaç günde Bitcoin (BTC) oldukça hareketli zamanlar yaşadı.

Tutarlı Tahminleriyle Bilinen Analist Bitcoin’in BTC Nereye Kadar Düşeceğini ve Ne Kadar Yükseleceğini Açıkladı

Son birkaç günde Bitcoin (BTC) oldukça hareketli zamanlar yaşadı. Yarılanmasına 10 gün kala BTC hızlı bir fiyat artışı yaşayarak 9.500 dolar seviyesine kadar çıktı. Yazım zamanında ise düzeltme yaşayan Bitcoin 8.911 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’in bu ani artışı birçok soru işaretini beraberinde getirdi. Bitcoin yatırımcıları bu değerlemenin yaklaşan halving öncesi bir fiyatlanma mı yoksa yeni bir ralli başlangıcı mı olduğunu düşünüyor. Popüler bir kripto para analisti bu sorulara cevap olarak, Bitcoin fiyatının, pozitif momentum kazanmadan ve 9000 dolarlık aralığa ulaşmadan önce 8.000 dolara kadar düşeceğini tahmin ediyor.

9.500 dolara ulaşan Bitcoin fiyatı durdu ve piyasa daha kararsız hale geldikçe 8.800 dolar civarında bir konsolidasyon bölgesine girdi. Şu anda, BTC 8.500 dolarlık destek ve her zaman önemli bir direnç olan 9.000 dolar etrafında duruyor.

“Bitcoin (BTC) 10.000 Dolara Ulaşacak”

Kripto para birimi trader’ına göre, Bitcoin’in 8.800 dolara yakın konsolidasyonunu aşağı yönlü güçlü bir düşüşe sebep olacak.

Analist, daha fazla düşüş yaşanırken, lider kripto para biriminin yarılanmadan önce 10.000 dolar seviyesine ulaşacağını gösteren “güçlü bir yükseliş trendi” içinde kaldığını da sözlerine ekledi. Analist ayrıca, Bitcoin’in bir bacağını 8.000 dolara indirerek güçlü bir yükseliş trendinde dipten satın fırsatını vereceğini iddia etti.

Kripto Para Analisti, Bitcoin’in Hareketini Tahmin Etmede Güçlü Bir Geçmişe Sahip

Kripto topluluğundan birkaç kişi Elliot Wave analizinin geçerliliğinden şüpheleniyor, ancak analist @SmartContracter sürekli olarak kripto para piyasalarını analiz etmekte ve Bitcoin fiyatı üzerine tutarlı tahminlerde bulunmaktadır. Bitcoin ayı piyasasının ortasındayken 2018’de, trader önde gelen kripto para biriminin 3.200 dolarda nihai bir dip bulmasını beklediğini belirtmişti. Tahmini, Bitcoin fiyatının Aralık 2018’de 6.000 dolardan 3.150 dolara düştüğü zaman gerçekleşti. Mevcut tahminine de bu gözle bakılacak olursa önde gelen kripto para birimi 8.000 dolar seviyesinde bir dip oluşturarak önümüzdeki günlerde yaklaşık 10.000 dolara kadar yükselecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner