Yükleniyor...

Donald Trump Blok Zinciri Toplantısına Davet Edildi

ABD Başkanının eski baş ekonomi danışmanı Gary Cohn'dan beklenmedik bir teklif geldi.

Gary Cohn Trumpi davet etti

ABD Başkanının eski baş ekonomi danışmanı Gary Cohn’dan beklenmedik bir teklif geldi. Donald Trump 12 Ekim’de yayınlanan bir basın toplantısında blok zinciri alanında hizmet veren Spring Labs’ın danışmanlarının yer aldığı yönetim kuruluna davet etti.

Gary Cohn, Trump yönetimine hizmet vermesinin yanı sıra Amerika’nın en önemli banka kuruluşlarından olan Goldman Sachs’ın da yönetim kurulunda görev almıştı. Son olarak da ABD Ulusal Ekonomik Konseyinin direktörü olarak görev yapmıştı. Bu toplantıdan çıkışta: “Sayın Donald Trump, blok zinciri teknolojisi ile son bir kaç yıldır çok ilgileniyor.”

Donald Trump’ın 2017 ve 2018 yıllarında ekonomik danışmanlığını yapan Cohn, geçtiğimiz Aralık ayında da yürürlüğe giren vergi reformunun sorumlusuydu. Yine ABD’nin uluslararası ve iç politikalarında birçok değişikliğe imza attı.

Spring Labs Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Adam Jiwan ise şu açıklamayı yaptı: “Gary çok değerli bir isim. Küresel piyasaların karmaşıklığını çözme konusunda da çok deneyimi var. Bu daveti yapması bizi onurlandırdı. Umarım başkan toplantımıza gelir.”

Haberde adı geçen Spring Labs ise bankalar ve şirketler arasında ki tüm bilgi aktarımını değiştirmek adına blok zinciri teknolojisini kullanan ABD merkezli bir teknoloji şirketi. Şirket dağıtılmış defter teknolojisi de başarılı bir şekilde kullanıyor. Yine katılımcıların temel kaynak verilerini paylaşmadan bilgi alışverişinde bulunması için bir protokol geliştirmekte.

Spring Labs, kurulmasından itibaren sadece 4 ayda 14,7 milyon dolarlık bir yatırım potansiyeline ulaştı. Yine firma Coinbase’in hukuk danışmanı olan Brian Brooks’u kendi şirketine çekmeyi de başardı. Brooks’da daha önce ABD Ulusal İpotek Derneğinde çalışmış değerli bir isim.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner