Yükleniyor...

Dünyaca Ünlü Aktör Johnny Depp, NFT Dünyasına Adım Attı

Johnny Depp, kendi kişisel sanat eserlerine dayalı olarak NFT eserler yayınlamayı planladığını duyurdu.

johnny depp NFT

Johnny Depp, kendi kişisel sanat eserlerine dayalı olarak NFT eserler yayınlamayı planladığını duyurdu.

Dünyaca ünlü aktör Johnny Depp, Heath Ledger, Tim Burton gibi kişilerin ve daha fazlasının portrelerini NFT sanatına dönüştürdü.

‘Never Fear Truth’ başlıklı koleksiyonda, Marlon Brando, Elizabeth Taylor, Hunter S. Thompson, Heath Ledger, Lily-Rose Depp, Tim Burton, Depp’in rahmetli köpeği Mooh, Depp’in kendisi, Depp’in arkadaşlarının ve oynadığı karakterlerin portreleri yer alıyor. Ayrıca oğlu tarafından oluşturulan, Bunnyman adlı kurgusal bir karakter de bulunuyor.

Satışlardan Elde Edilen Gelirin Bir Kısmı Bağışlanacak

johnny depp NFT koleksiyonu

Koleksiyon, 11.111 adet NFT’de süslenmiş ve Depp’in orijinal sanat eserinden geliştirilmiş olarak satışa sunuluyor.

Satışlardan elde edilen tüm gelirin %25’i, Depp’in desteklediği hayır kurumlarına bağışlanacak. Bu kurumlar arasında Los Angeles Çocuk Hastanesi, Great Ormond Street Çocuk Hastanesi, Elizabeth Taylor AIDS Vakfı, NAACP Yasal Savunma ve Eğitim Fonu, Perth Çocuk Hastanesi ve The Gonzo Trust yer alıyor.

“NFT Alanına Katılımım Daha Yeni Başladı”

Johnny Depp NFT sektorune girdi

Depp, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Sanatı her zaman duygularımı ifade etmek, ailem, arkadaşlarım ve hayran olduğum insanlar gibi benim için en önemli olanları yansıtmak için kullandım. Resimlerim hayatımı kuşatıyor ama onları kendime sakladım ve kendimi sınırladım. Hiç kimse kendisini sınırlamamalı. Karşılığında, bir dizi portre yayınlamaya karar verdik. Destekçilerimi selamlama ve hayır kurumlarını destekleme fırsatına sahip olmak inanılmaz bir duygu. Umarım bu NFT’ler etrafında yeni bir arkadaş topluluğu oluşturabiliriz. NFT alanına katılımım daha yeni başladı.”

NFT’yi satın alanlara, Depp’in Discord’daki topluluğuna erişim izni verilecek. 10.000 NFT, 26 Ocak Çarşamba gününden itibaren başvurular açık olacak şekilde koleksiyonun resmi web sitesi aracılığıyla satışa sunulacak.

Kalan 1.111 NFT ise, hayranlara ve hayır kurumlarına Depp tarafından tahsis edilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner