Yükleniyor...

Efsane Şarkıcı Bob Dylan da NFT Dünyasına Adım Atıyor

Son zamanlarda birçok ünlü NFT dünyasına adım attı.

bobdylan

Son zamanlarda birçok ünlü NFT dünyasına adım attı. Bu furyaya son olarak da efsanevi şarkıcı Bob Dylan katıldı. Bob Dylan, Snowcrash adlı bir NFT projesi ile harekete geçti. Proje, Sony Music Entertainment ve UMG ortaklığıyla kuruldu.

Solana blok zincirine odaklanan bir girişim olan Snowcrash, Sony Music ve Universal Music Group’un bu yıl içinde Bob Dylan ve Miles Davis NFT müzayedeleri planlayan bir platformunun bir parçası olacağını duyurdu. Müzik endüstrisi, Dolly Parton, Steve Aoki, Kings of Leon ve 3lau gibi NFT odaklı markalar ortaya koyan müzisyenlerle, sanatçılardan ve içerikten daha fazla para kazanmanın bir yolu olarak NFT’lere büyük ilgi gösterdi.

Snowcrash, Solanart ve Solsea gibi diğer Solana tabanlı NFT pazarlarına karşı rekabet edecek. En büyük NFT pazarı olan OpenSea, geçen ay yaklaşık 3,6 milyar dolarlık satış gördü, ancak şu anda yalnızca Ethereum ve Polygon blok zincirlerinde basılmış NFT’ler sunuyor. (OpenSea yakında Solana NFT’leri ekleyebilir.)

Sony ve Universal’ın Snowcrash’a katılması, büyük şirketlerin Web3’e girmesinin en son örneğidir. Warner Music Group da kısa süre önce, müzisyenlerini play-earn oyunlarına sokma arzusunu öne sürerek blockchain oyun şirketi Splinterlands ile bir ortaklık duyurdu. Peki, Snowcrash tam olarak ne yapacak? Web sitelerinde belirtildiği gibi, “Snowcrash, halihazırda yaratılmış mülklerdeki gizli değerden yararlanarak ve yeni dijital varlıklar ve sanal deneyimler tasarlayarak sanatçılara, kültürel ikonlara, içerik yaratıcılarına, etkileyicilere, ünlülere ve markalara NFT’lerin kullanılmayan yaratıcı ve ekonomik potansiyeline erişmeleri için güç veriyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner