Yükleniyor...

Efsanevi Futbolcu Maradona’nın NFT Koleksiyonu Piyasaya Sürülüyor

Taraftarların, benzersiz dijital spor koleksiyonlarını, NFT'ler biçiminde satın almalarını, takas etmelerini ve satmalarını sağlayan bir platform olan EX Sports, efsanevi futbolcu Diego Armando Maradona'nın 10 nadir hatırasından oluşan Maradona NFT koleksiyonunu piyasaya süreceğini duyurdu.

maradona

Taraftarların, benzersiz dijital spor koleksiyonlarını, NFT’ler biçiminde satın almalarını, takas etmelerini ve satmalarını sağlayan bir platform olan EX Sports, efsanevi futbolcu Diego Armando Maradona’nın 10 nadir hatırasından oluşan Maradona NFT koleksiyonunu piyasaya süreceğini duyurdu.

NFT koleksiyonunda Maradona’nın yıpranmış bir Napoli forması, Napoli ve Spartak Moskova arasındaki bir maçta kullanılan bir top ve Puma markalı kaptan kol bandı bulunur.

maradona nft

30 Ekim’de, Dubai’deki DMCC Crypto Center’da yalnızca VIP’ye özel bir etkinlik sırasında Maradona’nın dört Platinum NFT’si açık artırmaya çıkarıldı. Kazanan teklif sahiplerine, Meksika’daki 1986 Dünya Kupası’ndan imzalı Arjantin forması, 1984’te İtalyan kulübü Napoli ile sözleşmesini imzalarken kullandığı ST Dupont kalemi de olmak üzere türünün tek örneği Maradona eşyalarının mülkiyeti verildi. 1979’da FIFA Gençlik Dünya Kupası’nda El Mundo tarafından kendisine verilen kupa da olmak üzere ürünler toplamda 79.000 dolara satıldı.

Maradona markasının isim ve kullanım hakları Maradona’nın eski menajeri ve yakın arkadaşı Stefano Ceci tarafından yasal olarak yetkilendirilmiş, her bir NFT öğe, dünyanın en büyük futbol hatırası koleksiyoncularından biri olan Planet Soccerasure tarafından resmi olarak onaylanmıştır.

EX Sports, taraftarlara Maradona hatıralarının kalan altı parçasından birine sahip olmalarını sağlıyor. Koleksiyonun içeriğinde Mradona’nın yıpranmış bir Napoli forması, Napoli ile Spartak Moskova arasındaki bir maçta kullanılan bir top ve Puma markalı bir kaptan kol bandı bulunuyor.

EX Sports CEO’su Toli Makris konuyla ilgili şunları söyledi;

“Blockchain, daha çok insana erişim sağlamakla ilgili. Bu kampanya, bunu nasıl başarabileceğimizin güzel bir örneği.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner