Yükleniyor...

Ekonomi Profesörü John Griffin: Balinalar Bitcoin Fiyatını Kolayca Düşürebilir

Ekonomi profesörü John Griffin, kısa süre önce Bitcoin balinalarının Bitcoin piyasaları üzerindeki etkisine karşı uyarılarda bulundu.

Ekonomi Profesörü John Griffin Balinalar Bitcoin Fiyatını Kolayca Düşürebilir

Ekonomi profesörü John Griffin, kısa süre önce Bitcoin balinalarının Bitcoin piyasaları üzerindeki etkisine karşı uyarılarda bulundu. Griffin, hiç olmadığı kadar güçlü olan varlıklı balinalardan dolayı hızlı fiyat dalgalanmalarının mümkün olduğuna dikkat çekti.

John Griffin, Bloomberg’e yaptığı açıklamalarda birkaç büyük oyuncunun Bitcoin fiyatını kolayca düşürebileceğini söyledi. Griffin, “Kripto para birimini tutan birkaç büyük oyuncuyla ilgili sorun, satış yaptıklarında fiyatı kolayca düşürebiliyor olmaları. Bu durum piyasanın son derece kırılgan olmasına neden oluyor.” dedi.

Balinalar Güçleniyor

CoinMetrics tarafından yayınlanan verilere göre, güçlü Bitcoin yatırımcıları tarafından kontrol edilen BTC miktarı, 2019’da son dört yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Aralık ayı itibariyle Bitcoin’in dolaşımdaki toplam arzının yüzde 42,1’si 1000 ile 1 milyon BTC arasında BTC’nin bulunduğu cüzdanlarda saklanıyor.

Bitcoin Balinaları Güçleniyor

Kripto para borsalarının en zengin Bitcoin adreslerinin sahibi olduğu bilinirken, yatırımcı Aaron Brown yeni balinaların bir kısmının aile ofisleri ve Bitcoin’e inancı tam olmayan varlıklı bireylerin olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner