Yükleniyor...

Endonezya’nın Kripto Borsası Haziran Ayında Açılabilir

Endonezya, çeşitli aksaklıkların ve gecikmelerin ardından ulusal kripto para borsasını Haziran ayında başlatmaya odaklandı.

endonezya ulusal kripto borsasi

Endonezya, çeşitli aksaklıkların ve gecikmelerin ardından ulusal kripto para borsasını Haziran ayında başlatmaya odaklandı.

Kripto para birimlerinin giderek yaygınlaşması, ülkeleri de harekete geçirdi. Birçok ülke, başta blockchain teknolojisi olmak üzere çeşitli kripto sektörlerine giriş yapmaya başladı. Bu ülkelerden birisi olan Endonezya, ulusal kripto borsasını başlatmak için yoğun mesai harcıyor. 2022 yılının sonuna yetişmesi planlanan borsa, çeşitli sarkmalar nedeniyle ertelenmişti. Endonezya, kripto borsasını Haziran ayında başlatmaya odaklandı.

Endonezya, Ulusal Kripto Borsasını Açmak için Yoğun Mesai Harcıyor

Endonezya, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru başlatmayı planladığı ulusal kripto borsasını, gecikmelerin ardından Haziran ayına yetiştirmeyi planlıyor.

Endonezya Ticaret Bakanlığı, ulusal kripto borsasının hızlıca piyasaya çıkması için yoğun mesai harcadığı gözlemlendi. Ticaret Bakanı Zulkifli Hasan, geçtiğimiz gün katıldığı bir etkinlikte lansman tarihini paylaştı.

Güncel koşullarda ülkenin düzenleyicilerine kayıtlı beş aktif kripto para borsası bulunuyor. Hasan’a göre, ülkenin ulusal kripto borsası, tüm bu borsaları kapsayabilir.

Ülkedeki kripto borsalarında çeşitlilik olsa da ulusal kripto borsasının misyonu biraz daha farklı olacak. Ulusal borsa, kripto sektöründe bir ticaret sağlayıcı ve koruyucu görevi görecek.

Konuyla ilgili konuşan Hasan, şunları söyledi;

“Acele etmeyelim çünkü hazır değilse işler karışacak. Hükümet, bunun halka büyük bir zarar vermesini istemiyor. Çünkü, insanlar kripto ticareti hakkında fazla bir şey bilmiyorlar.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner