Yükleniyor...

Enjin (ENJ) Coin Nedir?

Enjin Coin (ENJ), oyun içi ögeleri tokenize ederek video oyun endüstrisini değiştirmek için tasarlanmış bir Blockchain platformudur.

Enjin coin

Enjin Coin (ENJ), oyun içi ögeleri tokenize ederek video oyun endüstrisini değiştirmek için tasarlanmış bir Blockchain platformudur. Platformun kripto para birimi ENJ’dir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ENJ, Enjin şirketinin kurucu ortağı olan, Vitek Radomski tarafından yaratılmıştır. Şirket 2009 yılında kurulmuş olsa da ENJ’nin çıkışı 2017 yılında, piyasaya sürülmesi ise 2018’de gerçekleşmiştir. ENJ, Ethereum altyapısıyla çalışan Enjin Network ağının bir ürünüdür.

Enjin, kullanıcılara, web siteleri, oyun içi ürünler ve bu ürünleri takas edebilecekleri sanal mağazalar sunan sosyal bir oyun platformudur. Enjin, oyun sektöründeki deneyimini, blokzinciri ile birleştirerek yazılım geliştiriciler ve oyuncular için benzersiz bir deneyim sunmayı amaçlamaktadır.

ENJ coin

Enjin Coin metaverse alanında da oldukça gelişmiştir. Enjin Coin ile basılan her varlık, NFT’ler içinde kilitlenen ve dolaşımdan kaldırılan basılmış bir kaynak olan ENJ’yi içermektedir. Ayrıca oynadığınız oyunlarda ödül olarak kazandığınız ENJ’leri başka oyunlara transfer edip diğer oyunlar için de avantaj sağlayabiliyorsunuz. ENJ ile dijital ürünler almanın yanı sıra, kazandığınız ödülleri de ENJ’ye çevirmeniz mümkün. Bir oyundan elde ettiğiniz ENJ’leri, ENJ’nin kullanıldığı bir başka oyuna aktarabilir ve orada da kullanabilirsiniz.

Enjin 2009 yılından bu yana oyunculara yönelik bir platform olması, 20 milyon üzerince oyuncu kitlesine ulaşmış olması benzer oyun ile ilgili projelerden bir adım önce başlamasını sağlamıştır.

Çevrimiçi oyun geliştiricilere sağladığı özelliklerle öne çıkan Enjin coinin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Gerçek zamanlı likidite sunmaktadır.
  • Şeffaf bir yapıya sahiptir.
  • Oyunlara, uygulamalara ve geliştiricilere büyük oranda katkıda bulunur.
  • Yedek değer varlığı ile öne çıkar.
  • Enflasyon karşıtı özelliği ile kolaylık sağlar.

Enjin (ENJ) Ethereum blokzincirlerinde üretilmiş ERC-20 tabanlı dijital varlıktır. ERC20 varlıklarını destekleyen Ethereum cüzdanlarında saklanabilmektedir. CoinMarketCap verilerine göre, küresel ölçekte en büyük işlem hacmi Binance, Coinbase ve KuCoin borsalarında gözlenirken, Uniswap ve Balancer gibi merkeziyetsiz platformlar üzerinden de ENJ almak mümkündür.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x