Ennoconn, Metaverse Projeleri İçin Google'dan Yatırım Aldı • Coinkolik
Yükleniyor...

Ennoconn, Metaverse Projeleri İçin Google’dan Yatırım Aldı

Çok uluslu elektronik tedarikçisi Foxconn'un Tayvan’daki yan kuruluşu Ennoconn Corporation, Google'dan 39,8 milyon dolar değerinde yatırım aldı, iki büyük şirket Tayvan'da daha fazla metaverse projesinde iş birliği yapmayı planlıyor.

google metaverse

Çok uluslu elektronik tedarikçisi Foxconn’un Tayvan’daki yan kuruluşu Ennoconn Corporation, Google’dan 39,8 milyon dolar değerinde yatırım aldı, iki büyük şirket Tayvan’da daha fazla metaverse projesinde iş birliği yapmayı planlıyor.

Ennoconn’un Salı günü yaptığı açıklamada, Google’ın şirkete özel yatırım yapmaya hazır olduğunu duyurdu. Anlaşmanın tamamlanmasının ardından, Amerikan teknoloji devi Ennoconn %4,6 hisse alacak ve bu da onu Foxconn’un üçüncü en büyük kurumsal hissedarı yapacak.

metaverse Google
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETToday’e göre Google Cloud, endüstriyel anakart tasarımı ve geliştirmesiyle tanınan Ennoconn ile endüstriyel metaverse projelerinde çalıştı. 5G uygulaması ve Nesnelerin İnterneti için sunucular ve gadget’lar olmak üzere Ennoconn’un ürünleri, şirketi metaverse alanında güçlü bir oyuncu haline getiriyor.

ecconon metaverse

Kasım ayında Foxconn, şirketin e-araç ve metaverse hedeflerini göstermek için çevrim içi sanal bir etkinlik düzenledi.

2017’de Google, 1,1 milyar dolar tutarındaki bir anlaşmayla HTC’nin donanım işinden büyük bir pay alarak ABD teknoloji holdingine Tayvan’da geniş bir mühendislik üssü sağladı.

Akıllı telefonlar yapmaya başlayan ancak daha sonra sanal gerçeklik (VR) cihazlarına odaklanan Tayvanlı bir tüketici elektroniği firması olan HTC, Tayvan’ın metaverse endüstrisini geliştirmesi için zemin hazırlıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x