Yükleniyor...

ENS Topluluğu, DAO’nun Fon Yönetim Kararını Verdi

Ethereum Name Service (ENS), projenin merkeziyetsiz yönetim tarafındaki oylama sonucuna göre bağış fonlarını Karpatkey'e emanet edecek.

ENS Toplulugu DAOnun Fon Yonetim Kararini Verdi

Ethereum Name Service (ENS), projenin merkeziyetsiz yönetim tarafındaki oylama sonucuna göre bağış fonlarını Karpatkey’e emanet edecek.

Merkeziyetsiz alan adı hizmeti ENS, Web3 girişimlerine tüm hızıyla devam ediyor. Popüler proje, Ethereum tabanındaki alan adı hizmetinde yoğun ilgi gördü. Proje, yönetimini tamamen topluluğuna bırakmasıyla da öne çıktı. Cüzdan adresleri ve hash’ler için okunması zor verileri kolayca okunabilir adreslere çeviren platform, topluluğuyla yeni bir oylamaya gitti. Oylamada, DAO bağışlarının yönetimi soruldu. Topluluk, bu konuda büyük bir oranla Karpatkey’i seçti.

ENS DAO, 52 Milyon Dolarlık Fonu Karpatkey’e Emanet Edecek

Hazine yönetim platformu Karpatkey, Ethereum Name Service (ENS) DAO’nun 52 milyon dolarlık bağış fonlarını yönetecek.

DAO tarafında yürütülen oylama, 18-23 Kasım tarihleri arasında gerçekleşti. Oylamada Karpatkey’in haricinde, Avantgarde ve Llama da yer aldı. Ayrıca topluluğa, hiçbiri seçeneği de sunuldu. Oylama, dereceli seçim yöntemiyle gerçekleştirildi. Karpatkey’in birinci olduğu sonuçlarda, hiçbiri seçeneği ikinci sırada yer aldı.

Kripto para borsası Coinbase ve Ethereum cüzdan platformu Rainbow, hiçbiri seçeneğini tercih ettiler. Seçimini savunan Coinbase, ENS DAO‘da risk ve ödülün makul görünmediğini aktardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner