Yükleniyor...

ERC-5773 Nedir? Bağlama Bağlı Çoklu Varlık Tokenları

ERC-5773, NFT'ler için tasarlanmış bir token standardıdır.

ERC-5773

ERC-5773, NFT’ler için tasarlanmış bir token standardıdır. MultiAsset olarak da bilinen bu standart, dijital varlıkların görüntülenebilirlik sınırını genişletir.

ERC-5773 Nedir?

MultiAsset olarak da bilinen ERC-5773, bağlama bağlı bilgi çıktısını etkinleştirmek üzere NFT’ler için tasarlanmıştır. Bu, görüntülenen varlığın, token’a nasıl erişildiğine bağlı olarak değişebileceği anlamına gelir. Örneğin, NFT’ye oyun içinden erişilirse bir 3D avatar görüntülenebilirken, aynı NFT’ye bir pazardan erişilirse PNG varlığı görüntülenir.

Bir NFT, herhangi bir dosya türü olabilen birden fazla varlığa (çıktıya) sahip olabilir. Bu varlıklar birbirine bağlı değildir. Varlıklar, NFT sahibi tarafından istenildiği zaman sipariş edilebilir, ancak yalnızca hem coin sahibi hem de veren kuruluş karşılıklı olarak anlaştığında değiştirilebilir, güncellenebilir, eklenebilir veya kaldırılabilir.

ERC-5773

Potansiyel Kullanım Durumları

  • Çapraz Metaverse Uyumluluğu: ERC-5773 standardı, bir dizi metaverse ekosistemini destekleyerek NFT’lerle ilişkili varlıkların farklı oyunlarda ve platformlarda kullanılmasına olanak tanır.
  • Çoklu Ortam Çıktısı: Bir NFT, e-kitaplar veya diğer ortam türleri için kullanılan yazılıma veya platforma bağlı olarak PDF, MP3 veya diğer biçimler gibi çeşitli gösterimleri alabilir.
  • Ortam Yedekliliği: Geliştirilmiş meta veri dayanıklılığı ve referans verilen bilgiler için, merkezi olmayan depolama platformlarına yinelenen meta veri dosyaları dahil edilebilir.
  • NFT Gelişimi: Kullanıcılar, madenciler veya önceden onaylanmış diğer varlıklar, bir NFT ile ilişkili varlıkları token standardının (ERC-5773) yeteneklerine bir örnek, farklı oyunları ve çeşitli kozmetik öğeleri kapsayan birden fazla ekli varlığa sahip olabilen bir oyun için kozmetik öğedir. Neticede, zamansız olarak kullanışlı bir NFT’ye dönüşebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner