Yükleniyor...

Belçika Eski Maliye Bakanı: Kripto Yasağı Gelmeli

Belçika eski Maliye Bakanı Johan Van Overtveldt, bankacılık krizinin ardından kripto yasağı çağrısında bulundu.

overtveldt

Belçika eski Maliye Bakanı Johan Van Overtveldt, bankacılık krizinin ardından kripto yasağı çağrısında bulundu. 

Avrupa Parlementosu üyesi ve Belçika eski Maliye Bakanı Johan Van Overtveldt, 17 Mart tarihli Twitter paylaşımında, kriptoların yasaklanması gerektiğini söyledi. 64 milletvekilinden oluşan grubun ekonomi sözcüsü olan Van Overtveldt, Avrupa Parlamentosu için dönüm noktası niteliğindeki kripto lisans kurallarını tartışmaya hazırlanırken bu yorumlarda bulundu. 

Maliye Bakanı Overtveldt, Kripto Yasağını Savundu

Belçika eski Maliye Bakanı Johan Van Overtveldt’in attığı tweet gönderisinde şu ifadelere yer verildi: “Mevcut bankacılık kargaşasından çıkarılması gereken bir başka ders, kripto para birimlerine katı bir yasak getirin.” Overtveldt paylaşımının devamında ise varlıkların ekonomik ya da sosyal değeri olmayan spekülasyonlardan ibaret olduğunu belirtti. 

Kripto dostu Silvergate ve Silicon Valley Bank kaynaklı bankacılık krizi Avrupa piyasalarına sıçramışken Overtveldt: “Bir hükümet uyuşturucuları yasaklıyorsa, kriptoyu da yasaklamalıdır” ifadelerini kullandı. 

Van Overtveldt, Parlamento’daki en büyük beşinci siyasi grup olan sağcı Avrupa Muhafazakarları ve Rerformcuları’nı Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi’nde temsil ediyor. Overtveldt, 2014-2018 yılları arasında Belçika’nın Maliye Bakanı olarak görev almıştı. 

Avrupa Parlamentosu’nun dijital cüzdan sağlayıcıları ve borsalar için düzenleyici bir çerçeve sunacağı Kripto Varlık Piyasaları düzenlemesinin önümüzdeki ay oylanması bekleniyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner