Yükleniyor...

Coinbase Kurumsal Yatırımcıları İçin Yurt Dışına Yönelecek

ABD'deki bankacılık sisteminin hasar görmesinin ardından Coinbase'in yurt dışı lokasyonlar aradığına dair iddialar var.

coinbase 1

ABD’deki bankacılık sisteminin hasar görmesinin ardından Coinbase‘in yurt dışı lokasyonlar aradığına dair iddialar var.

ABD’deki düzenleyici baskı ve geçtiğimiz günlerde batan bankaların olması tüm sektörleri derinden etkiledi. Bununla birlikte en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase‘in yurt dışında yeni lokasyonlar aradığına dair iddialar geldi.

Coinbase, Kurumsal Müşterileri İle Yurt Dışı Platformunu Konuştu

Konu hakkında doğrudan bilgiye sahip üç kişiye göre, Coinbase Global Inc.’in kurumsal müşterileri ile denizaşırı ülkelerde yeni bir kripto ticaret platformu kurma planları hakkında temasa geçti.

coinbase

Piyasa yapıcılar ve yatırım firmaları ile yapılan görüşmeler, küresel müşteriler için ana Coinbase pazarından uzakta alternatif bir yer oluşturma olasılığına değinildi. Gerçekleştirilen görüşmeler gizli gerçekleştirildi. Müzakereler, ABD’nin kripto para birimleri üzerindeki yoğunlaşan baskısından nefes almaya yönelik hamleleri içeriyor.

Bir kaynak, Coinbase‘in henüz platformun nerede olacağına karar vermediğini, ancak piyasa yapıcılarla yeni lokasyona bağlanma konusunda görüştüğünü söyledi.

Coinbase sözcüsü, tartışmalar hakkında özel olarak yorum yapmayı reddetti. Buna karşın küresel kripto kabulünü artırma misyonu doğrultusunda coğrafi seçenekleri değerlendirdiğini ve “yüksek çıtalı düzenleyici yargı bölgelerindeki hükümet yetkilileriyle” görüştüğünü belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner