Yükleniyor...

Coinbase, BUSD İşlemlerini Askıya Aldı

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, BUSD paritesindeki alım satım işlemlerini askıya aldığını açıkladı.

Brian Armstrong 1

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, BUSD paritesindeki alım satım işlemlerini askıya aldığını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para sektöründe sular durulmuyor. Son dönemde yaşanan olaylar kripto para piyasalarındaki stablecoin’lerin güvenilirliğini sorgulatmaya başladı.

Coinbase, BUSD Paritesi İşlemlerini Dondurdu

Kripto para sektöründe stablecoin’lerin güvenliği konusunda sorunlar yaşanıyor. ABD’de bankaların batması ve bu bankalarda tutulan mevduatlara erişimler konusunda endişeler yaşanıyor.

Sektörde çalkantılı geçen bugünlerde Amerikalı kripto para borsası Coinbase‘den BUSD paritesindeki işlemleri askıya aldı.

coinbase 4

Şubat ayında ABD merkezli kripto para borsası Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un likidite endişelerini açıklamıştı. BUSD paritesindeki işlemlerin dondurulmasına gerekçe olarak bu likidite endişeleri gösterildi.

Karar, BUSD ihraç eden şirket olan Paxos’un, New York Finansal Hizmetler Departmanı ve bildirildiğine göre federal Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun düzenleyici eyleminin bir sonucu olarak stablecoin basımını durdurmasının ardından geldi.

Coinbase’in duyurusuna göre, BUSD tutan kullanıcılar varlıklarını istedikleri zaman geri çekebilecekler. Coinbase’deki bu karar Paxos’un stablecoin’i BUSD ile ilgili SEC’le görüşmelere başlamasının ardından geldi. Borsanın bu kararı açıklanana göre likidite sorunu endişeleriyle birlikte yapıldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x