Yükleniyor...

Eski Ripple CEO’su Covid-19, Ripple ve Bitcoin Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Kripto para piyasasında en zengin ikinci isim olarak bilinen eski Ripple CEO'su Chris Larsen, Ripple'ı Bitcoin'den (BTC) üstün olarak gördüğünü ve bunun nedenlerini sıraladı.

ripple ceosu koronavirüs rippe ve bitcoin aciklamalari

Kripto para piyasasında en zengin ikinci isim olarak bilinen eski Ripple CEO’su Chris Larsen, Ripple’ı Bitcoin’den (BTC) üstün olarak gördüğünü ve bunun nedenlerini sıraladı.

Larsen ayrıca geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalanmış ve virüs ile girdiği savaşı kazanmıştı. Nisan ayında hastalıktan tamamen kurtulduktan sonra kan bağışlamaya başlayan eski CEO, hastalara yardımcı olmak ve yeni tedaviler üzerinde bazı testlerde kullanılmak için antikor ihtiyacına dikkat çekti.

Larsen, Bitcoin’in birçok kusurunun olduğunu ve en başta madenciliği için muazzam bir elektriğe ihtiyaç duyduğuna değindi. Ripple’ın ise enerji maliyeti, oldukça düşük seviyede. Larsen’a göre Bitcoin, tüm ülkelerden daha fazla enerji tüketiyor.

Ünlü milyarder ayrıca Çin’in PoW madenciliğini yoğun bir şekilde kontrol ettiğini belirterek, Aralık 2019 itibariyle, Bitcoin üretiminin %66’sına Çin sahip. Bu sebepten dolayı ABD’nin yeni finans sisteminde yerini alıp alamayacağı konusunda endişelerini dile getiren Larsen, küresel çapta en büyük iki ekonomi arasında artan rekabetin, geleceğe dönük olarak bakıldığında, ABD için oldukça riskli bir hal alabileciğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner