Yükleniyor...

ETF krizi sürüyor: Bitwise’dan geri adım

Bitwise, Ethereum ETF başvurusunu geri çekti.

etf

Bitwise, Ethereum ETF başvurusunu geri çekti. Söz konusu kararın nedeni bilinmezken, konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bloomberg Intelligence analisti James Seyffart, 22 Eylül’de X’te yayınlanan bir yazıda, kripto endeks fonu yöneticisi Bitwise’ın BITC’yi Bitcoin vadeli işlem fonundan Bitcoin ve Ethereum vadeli işlem fonuna dönüştürme başvurusunu geri çektiğini bildirdi.

Nedeni bilinmiyor

Seyffart, Bitwise’ın Genel Danışmanı Katherine Dowling’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndaki (SEC) Yatırım Yönetimi Bölümü’ne gönderdiği ve artık değişiklikle stratejiyi değiştirmeye çalışmadığını belirten bir mektubu paylaştı. Ancak mektupta 10 Ağustos’ta yapılan başvurunun ötesinde fazla ayrıntı verilmedi.

Analist, konunun henüz detaylara sahip olmaması dolayısıyla ciddiye alınmaması gerektiğini ancak Valkyrie’nin de geri çekilmesi durumunda, bunun göründüğünden daha fazla şey olduğu anlamına gelebileceğini ifade etti.

Öte yandan SEC’in diğer spot Bitcoin ETF başvurularına ilişkin kararı 31 Ağustos itibarıyla ertelendi; düzenleyici kurum WisdomTree, VanEck, Invesco Galaxy, Wise Origin Bitcoin Trust (Fidelity tarafından) ve BlackRock’tan gelen başvuruları incelemek için daha uzun bir süreye ihtiyaç olduğuna karar verdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner