Yükleniyor...

Ethereum 2.0 Yeni Bir Çağ Vaat Ediyor

Yıllardır üzerine çalışılan bir Ethereum blockchain yükseltmesinin ilk aşaması başladı.

eth 2 asama

Yıllardır üzerine çalışılan bir Ethereum blockchain yükseltmesinin ilk aşaması başladı. Ethereum 2.0 için beacon chain, ikinci en büyük kripto para birimindeki yatırımcıların kripto paralarını paylaşmalarına ve ağı güçlendirmeleri karşılığında ödüller kazanmalarına olanak tanır.

Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin’e göre, ETH 2.0, ağın ikinci katman çözümleri kullanarak işleyebileceği işlem hacmi miktarını büyük ölçüde artırmayı vaat ediyor ve uzun vadeli hedef olarak saniyede 100.000 işlem gerçekleştirilmesi planlanıyor. Ethereum sahipleri gerekli 524.288 ETH’yi depozito sözleşmesine gönderdikten sonra dün Ethereum 2.0’ın “Aşama 0” lansmanı başlatıldı.

Aşama 1’e Geçiş 1 Yıl Sürebilir

En az 32 ETH’ye sahip olan Ethereum sahipleri, coinleri’ni yatırabilir, ancak yatırımları Aşama 1 ortaya çıkana kadar kilitli kalacak ve bu bir yıl veya daha uzun sürebilir.

Kripto platformları, stake etme sürecini kolaylaştırmak için şimdiden devreye girmeye başladı bile. Coinbase, kullanıcıların ETH’lerini yeni beacon chaine’e kolayca dönüştürmelerine ve borsada paralarını paylaşmalarına izin vereceğini duyurdu. Bunun yanı sıra Kucoin, Binance ve Huobi de ETH 2.0’ı destekleyeceklerini duyurdu.

ETH’nin fiyatı lansmandan önceki haftalarda arttı. CoinMarketCap’e göre ETH, yayınlandığı sırada son 24 saatte yaşadığı düşüşle 588 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner