Yükleniyor...

Ethereum Doğrulayıcıları Rekor Kazanç Elde Etti

Ethereum doğrulayıcıları, staking ödülleri oranındaki artış nedeniyle Mayıs ayının ilk haftasında 46 milyon dolar kazandı.

Ethereum arz 1

Ethereum doğrulayıcıları, staking ödülleri oranındaki artış nedeniyle Mayıs ayının ilk haftasında 46 milyon dolar kazandı. 

Verilere göre doğrulayıcılar toplamda 24.997 ETH kazandı. 18.339 ETH’nin ödül olarak dağıtıldığı bir önceki haftanın geliri olan 33 milyon dolara göre yüzde 40’lık bir artış yaşandığı görülüyor. Yeni memecoin PEPE’nin son zamanlarda yaşadığı artışların, doğrulayıcı ödüllerinin artmasındaki sebep olduğu düşünülüyor. 

Ethereum Ortalama Ücretleri 100Gwei’yi Geride Bıraktı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta Ethereum ağındaki ortalama ücretler 100gwei’yi aşarak Mayıs 2022’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. 

Gas ücretleri arttıkça, kullanıcılar takas başına 30 doların üzerinde ödeme yapmaya başladı ve bu da doğrulayıcıların işlemlerden ve düzenli doğrulayıcı ödüllerinden daha yüksek getiri elde etmesine neden oldu. Beaconcha.In verileri, mevcut stake oranının doğrulayıcılar için beklenen yıllık getiriyi karşıladığını belirtiyor. 

Ağın mutabakat prosedürüne dahil olabilmek için Ethereum’daki doğrulayıcıların, yaklaşık 58.000 dolar değerinde en az 32 ETH yatırmaları gerekiyor. 

Bununla birlikte doğrulayıcıların kazandığı ve ETH Store tarafından tanımlanan iki tür ödül sistemi bulunuyor. Bunlar, blok önermek ve onaylamak için fikir birliği ödülleri ve Ethereum ağındaki işlemlerin onaylanması için işlem ücretleri olarak gösterilebilir. 

Bunların yanı sıra ilgi çeken başka bir veriye göre, Ethereum’un Merge ve Shapella güncellemesinin ardından staking işlemleri kurumlar tarafından büyük ilgi gördü. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x