Yükleniyor...

MEV Botu, Üç Ayda 34 Milyon Dolar Topladı

Jaredfromsubway isimli bir MEV botu, arbitraj ve hızlı alım satım işlemleri sonucunda üç ayda 34 milyon dolar topladı.

ethereum mev botu

Jaredfromsubway isimli bir MEV botu, arbitraj ve hızlı alım satım işlemleri sonucunda üç ayda 34 milyon dolar topladı.

Kripto endüstrisinde MEV botlarının popülaritesi günden güne artıyor. Bu yazılımsal araç, kripto para piyasasında gerçekleştirdiği işlemler neticesinde kullanıcısını zengin edebiliyor.

Özellikle Ethereum ağında, botların yoğun işlem aldığı ve yüklü paralar kazandığı gözlemleniyor. Son olarak bir MEV botu, üç ayda 34 milyon dolar topladı. Bu kazancı, yaptığı arbitraj ve hızlı alım satım işlemlerinden geliyor.

MEV Botu, Arbitraj ve Hızlı Alım Satım ile Para Kazanıyor

Genellikle Ethereum ağını tercih eden MEV botları, arbitraj işlemlerinde ve sandviç saldırısı denilen hızlı alım satımlarda para kazanıyor. Bu hızlı alım satımlar, herhangi bir yatırımcının verdiği işlem emrini takip ediyor ve ona göre işleme giriyor.

bot islemi

Şubat ayında yaratılan Jaredfromsubway MEV botu da bu yöntemler ile milyonlarca dolar kazandı. Bir veya birden fazla anonim kullanıcı tarafından oluşturulan bot, 34 milyon doları kasasına koydu. Ağdaki diğer kripto kullanıcılarını sıkıştıran ve yüksek frekanslı hızlı ticaretlere izin veren bu algoritma, kısa sürede fenomen haline geldi.

EigenPhi’ye göre, bu mev botu, aktif hale geldikçe ve daha fazla para kazandıkça Ethereum ağının yüzde 60’ında yer alabilir. Nox takma adlı bir geliştirici, Jaredfromsubway’ın daha fazla MEV fırsatı tespit ettiğini dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner