Yükleniyor...

Ethereum Kurucusu Buterin, Griffith Hakkında Konuştu

Önümüzdeki birkaç gün içinde gerçekleşmesi planlanan İstanbul Hard Fork’unun yanı sıra, Ethereum Vakfı, Ethereum’un en önemli geliştiricilerinden birisi olan Virgil Griffith'in tutuklanması konusunda sürekli manşetlere taşınıyor.

Ethereum Kurucusu Buterin Griffith Hakkında Konuştu

Önümüzdeki birkaç gün içinde gerçekleşmesi planlanan İstanbul Hard Fork’unun yanı sıra, Ethereum Vakfı, Ethereum’un en önemli geliştiricilerinden birisi olan Virgil Griffith’in tutuklanması konusunda sürekli manşetlere taşınıyor. Vakıf, Griffith’in Ethereum Vakfı’nı herhangi bir şekilde temsil etmediğini ve Kuzey Kore’ye yaptığı ziyaretin kişisel olduğunu iddia etti. Bazıları da Vakfın, Griffith’i göz göre göre otobüsün altına ittiğini ifade etti. Ancak Griffith’in bu yılın başındaki tweetleri Vakfın ifadesine destek veriyor gibi görünüyor. Tweetlerden de göreceğiniz üzere bir kişi Ethereum’un Kuzey Kore ile partner olacağını iddia ediyor, Griffith ise bunun sadece kişisel bir gezi olduğunu söylüyor.

https://twitter.com/virgilgr/status/1086156375577714688?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1086156375577714688&ref_url=https%3A%2F%2Feng.ambcrypto.com%2Fethereums-vitalik-buterin-calls-for-virgil-griffiths-release%2F

Ethereum Kurucusu Kişisel Gezi Dedi

Ethereum Vakfı, Griffith’in konumu konusunda iddialı davranırken, IEEPA’yı ihlal etme nedeniyle 20 yıl hapis cezasıyla suçlanan Griffith’i kurtarmaya Ethereum kurucusu Vitalik Buterin geldi. Buterin şu ifadeleri kullandı: “Virgil benim arkadaşım, bu işin EF ile hiçbir ilgisi yok. EF hiçbir şey ödemedi ve yardım önermedi; Virgil’in birçok kimseye danışmadığı kişisel gezisiydi.” Buterin ayrıca Griffith’i serbest bırakma dilekçesi imzalamaya hazır olduğunu açıkladı. Buterin, ABD’yi zayıflıktan ziyade güç göstermeye çağırarak bitirdi: “Ve kamuoyunu bilgilendiren konuşmalar yapan programcıların peşinden gitmek yerine, tüm ülkelerin mücadele ettiği gerçek ve zararlı yolsuzluklara odaklanın.”

Buterin İmza Toplayacak

Vitalik Buterin, Virgil için imza kampanyasına destek vereceğini de açıkladı. Buterin şu ifadeleri kullandı: “Virgil’i otobüsün önüne atmayı reddediyorum, çünkü bunun yanlış olacağına inanıyorum. İmza veriyorum.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner