Anasayfa Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) Ethereum Kurucusu Buterin, Griffith Hakkında Konuştu

Ethereum Kurucusu Buterin, Griffith Hakkında Konuştu

ABONE OL:google-news

Önümüzdeki birkaç gün içinde gerçekleşmesi planlanan İstanbul Hard Fork’unun yanı sıra, Ethereum Vakfı, Ethereum’un en önemli geliştiricilerinden birisi olan Virgil Griffith’in tutuklanması konusunda sürekli manşetlere taşınıyor. Vakıf, Griffith’in Ethereum Vakfı’nı herhangi bir şekilde temsil etmediğini ve Kuzey Kore’ye yaptığı ziyaretin kişisel olduğunu iddia etti. Bazıları da Vakfın, Griffith’i göz göre göre otobüsün altına ittiğini ifade etti. Ancak Griffith’in bu yılın başındaki tweetleri Vakfın ifadesine destek veriyor gibi görünüyor. Tweetlerden de göreceğiniz üzere bir kişi Ethereum’un Kuzey Kore ile partner olacağını iddia ediyor, Griffith ise bunun sadece kişisel bir gezi olduğunu söylüyor.

Ethereum Kurucusu Kişisel Gezi Dedi

Ethereum Vakfı, Griffith’in konumu konusunda iddialı davranırken, IEEPA’yı ihlal etme nedeniyle 20 yıl hapis cezasıyla suçlanan Griffith’i kurtarmaya Ethereum kurucusu Vitalik Buterin geldi. Buterin şu ifadeleri kullandı: “Virgil benim arkadaşım, bu işin EF ile hiçbir ilgisi yok. EF hiçbir şey ödemedi ve yardım önermedi; Virgil’in birçok kimseye danışmadığı kişisel gezisiydi.” Buterin ayrıca Griffith’i serbest bırakma dilekçesi imzalamaya hazır olduğunu açıkladı. Buterin, ABD’yi zayıflıktan ziyade güç göstermeye çağırarak bitirdi: “Ve kamuoyunu bilgilendiren konuşmalar yapan programcıların peşinden gitmek yerine, tüm ülkelerin mücadele ettiği gerçek ve zararlı yolsuzluklara odaklanın.”

Buterin İmza Toplayacak

Vitalik Buterin, Virgil için imza kampanyasına destek vereceğini de açıkladı. Buterin şu ifadeleri kullandı: “Virgil’i otobüsün önüne atmayı reddediyorum, çünkü bunun yanlış olacağına inanıyorum. İmza veriyorum.”

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

903BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
16,843TakipçilerTakip Et
490AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar