Yükleniyor...

Ethereum Yükselirken, Balina Sayısında da Artış Yaşanıyor

Ethereum değeri 1500 doların üzerine çıkarken, balina sayısında da artış gözleniyor.

eth balinasu

Ethereum değeri 1500 doların üzerine çıkarken, balina sayısında da artış gözleniyor.

Birkaç ay boyunca yaşanan kademeli düşüşün ardından 1.000 ila 100.000 ETH içeren Ethereum cüzdanlarının sayısı yükselişe geçti. Daha küçük ETH adreslerinin sayısı da Merge yaklaşırken artıyor.

Santiment verilerine göre 1000 ila 100.000 ETH arasında bulunduran cüzdanların sayısı, Mayıs ayında dip seviyesini görmesinin ardından son birkaç haftada keskin bir artış yaşadı.

Pazar gününe kadar 131 yeni balina ortaya çıktı ve toplam sayı 6.666’nın üzerine yükseldi.

Balina adreslerinde artış yaşandığı gibi küçük adreslerin sayısında da benzer bir biçimde yükseldi. En az bir ETH’ye sahip olan cüzdanların sayısı 1,5 milyonun üzerine çıktı ve yeni bir ATH seviyesine yükseldi. 100 veya daha fazla ETH barındıran cüzdanların sayısı ise son 15 ayın en yüksek seviyesi olan 45.000’i gördü.

Yatırımcıların Ethereum’a olan ilgisinin artmasına sebep olarak Merge gösterilebilir. Ethereum’un PoW’dan PoS’a geçişi kripto sektöründe merakla bekleniyor.

Ağ, yavaş yavaş bu sıçramayı yapmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta 9. shadow fork’un hayata geçmesi, bu yönde atılan bir başka adımdı.

Ethereum yazı kaleme alındığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 1,465 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner