Yükleniyor...

Ethereum’da Shapella Sonrası Çekim Talebi Arttı

Ethereum'un gece gerçekleşen Shapella güncellemesinin ardından çekim işlemlerinde artış görüldü.

ethereum sangay

Ethereum’un gece gerçekleşen Shapella güncellemesinin ardından çekim işlemlerinde artış görüldü.

Ethereum, Shapella güncellemesiyle birlikte stake edilmiş Ethereum’ların çekilmesine olanak tanıdı. Bununla birlikte çekim işlemi olarak yaklaşık 1,7 milyar dolar birikti.

Shapella’nın Ardından Ethereum’da 1,7 Milyar Dolarlık Talep Oluştu

Geçtiğimiz yıl Ethereum, Proof of Work’ten Proof of Work’e geçmişti. Bu ağ güncellemesiyle birlikte kullanıcıların stake edilmiş ETH’leri askıda kaldı ve kullanıcılar çekim yapamadı. Bu durumu düzeltmek adına Ethereum, Merge’ün ardından en büyük yükseltmesi olan Shapella‘yı gerçekleştirdi.

ethereum shapella

Shapella‘nın gece sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesiyle birlikte stake edilmiş ETH’ler tekrar dolaşıma kazandırılıyor. Bununla beraber kullanıcıların talepleri de çığ gibi büyüdü. Anlık olarak 1,7 milyar dolara ulaşan bir talep Ethereum ağında bekliyor.

Screenshot 2023 04 13 at 8

Elde edilen verilere göre güncelleme ile birlikte grafikte de görüldüğü üzere ETH çekim taleplerinde ciddi bir artış mevcut. Bu durumun dışında ağ yükseltmesinin Ethereum bazında fiyata olacak etkisi ise merak konusuydu. Fidelity ve JPMorgan bu konuda fikir ayrılığına düşmüştü.

Bugün ağ yükseltmesinin ardından ETH fiyatı yükselişe geçti ve 2000 doları gördü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner