Yükleniyor...

Ethereum (ETH) 2.000 Dolara Yükseldi!

Ethereum (ETH), 2022'nin Mayıs ayından bu yana ilk kez 2 bin dolar seviyesine yükseldi.

eth

Ethereum (ETH), 2022’nin Mayıs ayından bu yana ilk kez 2 bin dolar seviyesine yükseldi. 

Geçtiğimiz günlerde 7 ayın zirvesine ulaşarak 1.925 dolar seviyesine yükselen Ethereum, Shapella güncellemesinin etkisi ile aylar sonra 2.000 dolar seviyesini gördü. Varlık, son dönemde yaşadığı yükselişlerle birlikte yılbaşından bugüne kadarki kazancını yüzde 65’in üzerine çıkardı. 

Shapella Güncellemesi, Fiyatı Pozitif Etkiledi

İki yıl süren kilitleme döneminden sonra, Ethereum staking para çekme işlemleri, 12 Nisan 01:30 (TSİ) civarında Shapella güncellemesi ile etkinleştirildi. 

Beaconchain.In verilerine göre güncellemenin ardından 77 binden fazla ETH çekimi gerçekleşti. Verilere göre stake edilen ETH miktarı 18 milyonun altına inerken, doğrulayıcı sayısı da 562 bin 497’ye geriledi.  Stake edilen toplam 17 milyon 500 ETH’den 744 bini ise çekim için sırada bekliyor. Önümüzdeki 12 saatte yaklaşık 95 bin ETH’nin de çekilmesi planlanıyor. 

Gerçekleşecek güncelleme öncesi, kilitli Ethereum’ların serbest bırakılacak olmasıyla birlikte yatırımcılar tarafında farklı teoriler oluşmuştu. Bunlardan biri de yükseltmeyle birlikte ağın üzerinde satış baskısının artmasıydı. Ancak korkulan olmadı ve güncellemenin etkisiyle Ethereum fiyatı son ayların yeni zirvesine ulaştı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner