Yükleniyor...

Ethereum’un (ETH) Kurucusu Buterin’in 2015 Yılında Çekilen Fotoğrafları NFT Olarak Satışa Sunuldu

Kaliforniyalı fotoğrafçı Matthew Reamer, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin'in üç portresini NFT olarak satıyor.

ethereumun eth kurucusu buterinin 2015 yilinda cekilen portreleri nft olarak satisa sunuldu

Kaliforniyalı fotoğrafçı Matthew Reamer, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in üç portresini NFT olarak satıyor. Reamer, Ethereum’un 2015’teki lansmanından dört ay sonra Buterin’in fotoğrafını çekmişti. 

NFT pazar yeri Foundation’daki sayfasında açık artırmaya çıkarılan portreler, Buterin’in yıldızının parlamaya başladığını gösteriyor.

Şu anda 1.65 ETH’lik bir teklif alan ilk NFT, genç yazılım geliştiricisinin yatakta dizüstü bilgisayarında çalıştığının görüldüğü bir aksiyon çekimi. Diğer ikisi daha tipik çekimler -tam önden çekim ve karanlık bir arka plana karşı bir kafadan çekim.

İsviçreli yayın Das Magazin, 21 yaşındaki Buterin’in fotoğraflarını çekmek üzere Reamer ile anlaşmıştı. Das Magazin, 4 Kasım 2015’te fotoğrafçı Reamer’a ulaşırken Buterin’i “finansal sistemde devrim yaratabilecek blokzinciri tabanlı bir platformun mucidi” olarak lanse etti.

Das Magazin, Reamer’a o sırada yaklaşık 750 USD tutarında olan 750 İsviçre Frangı teklif etti. O zamanlar Ethereum yaklaşık 1 dolar değerindeydi. Bugün ise 3.230 dolardan işlem görüyor. Twitter’daki bilgiselinde Reamer, “daha derine inmediği için” pişman olduğunu dile getiriyor. Kazançlarını Ethereum’a yatırmış olsaydı, bugünün fiyatıyla neredeyse 2.5 milyon dolar değerinde bir kripto varlık zulasına sahip olacaktı.

Buterin’in başarıları ise bundan çok daha fazlasını ifade ediyor. Ethereum’un blokzinciri, akıllı sözleşme teknolojisini popüler hale getirdi ve milyarlarca dolar değerinde finansal hizmet ve dijital varlığı ortaya çıkardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner