Yükleniyor...
Sponsored

Fidelity, Metaverse ETF’i İçin Başvuruda Bulundu

Finansal hizmetler devi Fidelity, metaverse için ürün geliştiren ve satan şirketleri izleyecek bir ETF için başvuruda bulundu.

metaverse etf

Finansal hizmetler devi Fidelity, metaverse için ürün geliştiren ve satan şirketleri izleyecek bir ETF için başvuruda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fidelity Investments, Bitcoin spot ETF’inin reddedilmesinin ardından bir Metaverse ETF’i için başvuruda bulundu. Fidelity Metaverse ETF, başvuruya göre “Metaverse’i kurmak ve etkinleştirmekle ilgili ürün veya hizmetleri geliştiren, üreten, dağıtan veya satan küresel bir şirketler evreninin performansını” takip eden Fidelity Metaverse Endeksini izleyecek.

Fidelity’nin uygulaması, metaverse’e hızla artan ilgiyi ele almak isteyen şirketler arasında en sonuncusu. Geçen Aralık ayında ProShares, SEC’e bir metaverse ETF başvurusunda bulundu. Haziran ayında Roundhill Investments, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören bir metaverse ETF’i başlattı. Dört büyük Güney Koreli varlık yönetimi fonu da şu anda ülkede bir ilk olan metaverse ile ilgili ETF’ler listeliyor.

Geode Capital Management, Fidelity fonunun alt danışmanı olacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x