Yükleniyor...

Gala Coin (GALA) Nedir? Gala Coin Geleceği, Grafik, Hedef, Yorum

GALA coin, Gala Games'e güç veren Ethereum tabanlı bir kripto para birimidir.

gala coin

GALA coin, Gala Games’e güç veren Ethereum tabanlı bir kripto para birimidir. Gala Games ise oyunculara oyunlarının kontrolünü geri vererek oyun endüstrisinde devrim yaratmayı amaçlayan bir platformdur.

Gala (GALA) Coin Nedir?

GALA Coin, Ethereum blok zincirinde çalışan ve ERC-20 standardına uygun Gala Games Ekosisteminin dijital yardımcı token’larıdır. Blok zincire dayalı oyunlar arasında kendine yer edinmiş olan GALA, kullanıcılarına oyun içerisinde özgür hissettiren bir ortam sunmayı, oyuncuların oyunlardan kazandıklarını başkalarıyla takas edebileceği ve ödüller kazanabileceği bir oyun sunmayı hedeflemiştir. Oyuncular bu oyun içerisinde her şeye kendileri karar verip yönetebilmektedirler.

Kullanıcılar genellikle GALA veya ether (ETH) içinde bir düğüm satın alabilecekleri ve ardından Gala Games platformunda hangi oyunların yayınlanacağına oy verebilecekleri konusunda heyecan duymaktadırlar. Bu, bir kullanıcının yönetim oylarına katılma yeteneğinin (geliştirme ve oynanış yönünü yönlendirebilecek) Gala Oyunları ekosisteminin genel gidişatı üzerinde bir etkisi olduğu için önemlidir.

Gala, oyun dünyasını yeniden tanımlama hedefiyle 2019 yılında Eric Schiermeyer tarafından başlatıldı. Şirket, amaçladıkları çalışmalar için, “Gerçekten dünyanın en büyük merkezi olmayan oyun platformunu inşa ediyoruz. Yerel yönetim, gücün, sorumluluğun ve ödüllerin oyuncuların eline verilmesi anlamına gelir.” ifadelerini kullandı. Platform, büyük ve bağımsız bir node ağı tarafından desteklenen bir blok zincir oyunları ekosistemi oluşturmayı hedefliyor.

Gala Games’in ayrıca, kullanıcıların farklı özelliklere sahip avatarları satın alabilecekleri VOX adlı bir NFT projesi vardır. 26 Kasım’da Mirandus adlı başka bir Gala oyunundan ilham alan yeni VOX avatarları ortaya çıkmıştır. Bu yeni avatarlardan birine sahip olan oyuncular, Town Star’da günlük ödüller almaya hak kazanmaktadır.

Ethereum blok zincirinde tutulan öğelere, çeşitli açık kaynaklı ve kriptografik olarak güvenli cüzdanlar ve depolama mekanizmaları kullanılarak erişilebilir. Gala Games; Gala Games Node Ekosistemi için uzun vadeli vizyonlarının, her biri birden fazla oyun üzerinde çalışan ve node ağına bırakılacak sabit bir NFT akışı yaratan birden fazla oyun stüdyosu olduğunu belirtmiştir.

gala games

Gala coin kullanılabilecek GALA oyunları ise şunlardır:

 • Spider Tanks
 • Superior
 • Battlestar Galactica Eternity
 • Champions Arena
 • Grit
 • Fortitude
 • Eternal Paradox
 • Town Crush
 • The Walking Dead Empires
 • Legends Reborn
 • Mirandus
 • Legacy
 • Last Expedition
 • Echoes of Empire
 • Town Star

Bu oyunlardan en çok oynananı Town Star’dır. Oyun ilk etapta küçük bir köy inşa ederek başlar ve sonrasında şehirler kurmaya kadar devam etmektedir. Oynarken kazandıran bir oyun olup kripto paralarla güzel ve eğlenceli vakit geçirmek amaçlanmıştır.

Gala Games’in Farkı Nedir?

Gala Games tek oyundan ibaret değil. Daha ziyade, eğlenceyi ilk sıraya yerleştiren ve arka planda blockchain yapısı sunan bir dizi oyundan oluşuyor. Şu anda oynanabilir haldeki Town Star, tarayıcı üzerinde çalışan bir şehir simülasyonu. Oyuncular, tıpkı SimCity oyunundaki gibi bir kasabayı yönetiyor, ancak Town Star’da kasabanın tek sahibi kendileri oluyor.

VOX, Gala Games’in koleksiyon amaçlı üretilen NFT avatar grubundan oluşuyor. Her VOX benzersiz yapıda ve kimi VOX’lar diğerlerinden daha nadir bulunuyor. İlk dağıtımda, ortalama 0,0888 ETH fiyattan 8.888 VOX dağıtıldı. Town Stars için üretilmiş olsa da VOX, NFT avatar olmasının yanı sıra başka özellikleri de var. Yatırımcılar GALA token’ları kilitleyebiliyor ve VOX avatarlarını kullanarak VOX coin kazanabiliyorlar. VOX sahipleri ayrıca kendi FBX dosyalarına sahip oluyor. Bu dosya ile avatarlar canlandırılabiliyor ve hatta üç boyutlu yazıcıdan çıktı almak mümkün oluyor.

Ayrıca beş oyuncu tarafından yönetilen devasa bir dünyada geçen Mirandus isimli bir de fantezi rol yapma oyunu (RPG) planlanıyor. Kullanıcılar oyun içi varlıklara sahip olabiliyor ve oyun içi arazilerden pay alabiliyorlar.

Savaş halindeki bir galakside geçen bilim kurgu strateji oyunu, Echoes of Empire da geliştirilme aşamasında. Oyuncular kendi uzay gemilerine sahip olacak ve galaksinin belirli bölgelerini kontrol edebilecekler.

Spider Tank Project ise, oyuncuların birbirleriyle savaşmak için “örümcek tankı” kullanmalarını sağlayan çoklu oyuncu destekli online savaş arenası. Oynaması ücretsiz (F2P) bir yapım olsa da, oyun içi kazanç mekanizmaları yer alacak. 2021 yılının son çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Bahsi geçen bu oyunların geliştirilmesinde en önemli bileşen topluluk tarafından yapılan geri bildirimler. Zira Gala Games, Discord üzerinden toplulukla iletişim halinde kalıyor ve yenilikleri test ediyor. Böylece katılımcılar, oyunun geliştirilmesinde hangi yolun takip edileceği ve tasarımın ne yönde şekilleneceğini belirliyor.

Kullanıcılar Gala ağını desteklemek için Gala Node’larını çalıştırabiliyor. Karşılığında GALA token, sınırlı sayıda üretilen NFT’ler ve diğer fırsatlarla ödüllendiriliyorlar. Gala Node ekosistemi İş İspatı (Proof-of-Work, PoW), Hisse İspatı (Proof-of-Stake, PoS) ve Depolama İspatı (Proof-of-Storage) olmak üzere üçlü ispat düğüm sisteminden oluşuyor. PoW; 50.000 NFT hakkını elinde bulunduran birinci seviye düğüm (node) olan Kurucu Düğümlerle (Founder Nodes) gerçekleşir. Bunlar ağın erken dönem destekçileridir ve sıradaki tüm oyunların NFT’lerinden ve düğüm lisansları için tahsis edilen GALA token’dan alacaklar. PoS, akıllı sözleşme “kiralama” yapısı üzerinden belirli oyunlar için çalışan ücretli düğümlerden oluşur. Depolama İspatı ise, oyunların tamamen node ekosisteminde barındırılmasına olanak tanıyan ve Amazon S3 gibi merkezi barındırma çözümlerine olan güveni ortadan kaldıran ücretsiz düğümlerdir.

gala coin 1

GALA Coin Nasıl Alınır?

Gala satın almak veya kullanmak için sanal cüzdan oluşturulması gerekmektedir. Bu cüzdanların adresleri sayesinde kripto para takası ya da alışveriş yapabilirsiniz. Gala transfer işlemi asimetrik şifreleme ile imzalanarak gönderilir. İşlemlerin her biri ağda duyurulur ve blockchain’e dahil olmaktadır. Böylelikle aynı Gala’nın birden fazla kullanılmasının önüne geçilmiş olur.

GALA’nın yer aldığı borsalar şu şekilde listelenebilir:

 1. Bithumb
 2. Uniswap
 3. Gate. io
 4. Kucoin
 5. Okex
 6. Crypto.com
 7. Coinbase
 8. Binance 

GALA Coin Analizi

GALA’nın bu yıl dünyanın en büyük kripto para borsalarından birinde listelenmesi, token’ı destekleyebilirdi. Dahası, e-sporun yükselişi ve blok zinciri teknolojisinin sektöre entegrasyonu da bu kripto için hoş geldiniz haberi olarak gelebilir.

Report Linker tarafından yayınlanan Küresel Oyun Pazarı 2021-2025 raporuna göre, oyun sektörü 2021-2025 döneminde 125,65 milyar dolar büyümeye ve yıllık yüzde 12’lik bir bileşik büyüme oranıyla ilerlemeye hazırlanıyor.

GALA kripto para tokeninin benzersiz yanı, kendi Kurucu Node’ları tarafından güvence altına alınan bir ağ üzerinde çalışmasıdır.

Ayrıca Gala Oyunları tek bir oyun değildir. Bir dizi farklı blockchain oyunu sunar. Lansmanından bu yana proje, aylık 1,3 milyon aktif kullanıcı topladı ve 26.000 NFT sattı (en pahalı ürün, şaşırtıcı bir şekilde 3 milyon dolar değerinde).

Diğer GALA madeni para haberlerinde Gala Games, Mart 2021’de Ethereum uyumlu blok zinciri ağları oluşturmak ve bağlamak için bir katman-2 ölçeklendirme protokolü olan Polygon ile bir ortaklığa girerek GALA’nın işlem ücretlerinde bir düşüşten yararlanmasını sağladı.

13 Aralık’ta şirket, blockchain oyun ve metaverse projeleri geliştirmek için yatırım firması C2 Ventures ile 100 milyon dolarlık yeni bir ortak fon kurduğunu duyurdu.

Gala Games Ekosistemi için başka herhangi bir olumlu haber projeye ekstra bir destek verebilir, ancak Gala Games token’ına yatırım yapmadan ve ilerlemeye karar vermeden önce önemli riskleri hesaba katmak ve fiyatı kendiniz düşünmek çok önemlidir. Gala Oyunları, Temmuz 2019’da piyasaya sürüldü ve bu onu nispeten yeni bir proje haline getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner