Yükleniyor...

Hedge Fonu Fir Tree, Grayscale’e Dava Açtı

Hedge fonu Fir Tree Capital Management, kripto yatırım fonu Grayscale Investments'e dava açtı.

hedge fonu

Hedge fonu Fir Tree Capital Management, kripto yatırım fonu Grayscale Investments’e dava açtı.

Bloomberg’ün haberine göre Fir Tree, Grayscale yatırımcılarının mağdur durumda olduğunu ve şirketin “hissedarlara karşı düşmanca eylemlerden” zarar gördüğünü iddia etti.

Grayscale sözcüsü The Block’a gönderdiği e-postada “2013 yılında, yatırımcılara Bitcoin’e erişim sağlamak için ve onu ETF’e dönüştürme amacıyla Grayscale Bitcoin Trust’ı başlattık” ifadelerini kullandı. Şirket ek olarak hissedarların görüşlerine saygı duyduğunu ve etkileşim kurmaya istekli olduklarını belirtti.

“Bunun GBTC ve hissedarları için en iyi uzun vadeli ürün olduğuna kuvvetle inandığımız için GBTC’yi bir ETF’ye dönüştürme konusunda %100 kararlıyız”

Grayscale, kardeş şirketi Genesis’in geçtiğimiz ay para çekme işlemlerini durdurmasıyla hedef galine gelmişti. Her iki şirket de FTX’in çöküşünün ardından zor durumda kalan Digital Currency Group’un (DCG) bir parçasıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner