Yükleniyor...

Hong Kong, Kripto Merkezi Olma Hedefine Adım Adım İlerliyor

Hong Kong, kripto endüstrisinde daha fazla söz sahibi olmak amacıyla kripto para ticaretine yönelik büyük bir adım attı.

hong kong kripto

Hong Kong, kripto endüstrisinde daha fazla söz sahibi olmak amacıyla kripto para ticaretine yönelik büyük bir adım attı.

Kripto para endüstrisi yeni yıla oldukça hızlı bir başlangıç yaptı. Geçen yıl yaşanan FTX ve Terra krizlerinin yaraları sarılırken, düzenleyicilerin sektöre yönelik baskılarında da ciddi bir artış gözlemlendi. Özellikle ABD’li düzenleyiciler, kripto para birimlerinin hızlı bir şekilde regüle edilmesi için yoğun mesai harcıyor. Tüm bu süreçlerin ortasında Hong Kong, kripto endüstrisinde ilgi çekici bir merkez olmak amacıyla kripto ticaretine yönelik büyük bir adım attı.

Hong Kong, Kripto Ticaretine Yönelik Planlamasını Sağlamlaştırdı

Hong Kong düzenleyicisi, yayınladığı bir istişare raporunda, bireysel yatırımcıların kripto ticaretine yönelik bir adım attı.

Bu istişare raporuna göre, bireysel yatırımcılar, Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu tarafından lisanslanan borsalarda, gerekli önlemler ve koşullar ışığında daha büyük coin’lerle işlem yapabilecekler.

Hong Kong tarafındaki bu istişare 31 Mart tarihinde sona erecek. Bu istişarenin amacı, 1 Haziran’da kripto borsaları için yeni lisanslama şeklinde perakende ticaretine izin vermek olacak. Konuya hakim bir yetkili, piyasa değerine göre en büyük iki kripto para olan Bitcoin ve Ethereum’un Hong Kong platformları tarafından listelenmesinin muhtemel olduğunu aktardı.

Hong Kong, geçtiğimiz yıl kripto paralar ve blockchain konusunda itibar ve söz sahibi olmak için çeşitli adımlar atmıştı. Bu çabaların bir parçası olarak, yatırımcıları koruyacak ve kripto para ticaretini önemseyecek bir yaklaşım sergiliyor.

Hong Kong düzenleyicisi, büyük coin’ler ile yapılabilecek işlemlerde, bilgi testleri, risk profilleri ve riske maruz kalma konusunda makul sınırlar gibi önlemler alınmasını koşul olarak öne çıkardı.

Ayrıca düzenleyici, perakende yatırımcılar için hangi büyük sermayeli token’lara izin verileceğini açıklamadı. Bunun yerine düzenleyici, kripto paraların bağımsız sağlayıcılardan en az iki kabul edilebilir, yatırım yapılabilir endekse dahil edilmesi gerektiğini ve bunlardan birinin geleneksel finans sektöründe deneyime sahip olmasının şart olacağını aktardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner