Yükleniyor...

FTX İflas Ettiğini Duyurdu

FTX, likidite krizinin ardından aldığı yatırımlara rağmen iflas başvurusunda bulunduğunu duyurdu.

ftx

FTX, likidite krizinin ardından aldığı yatırımlara rağmen iflas başvurusunda bulunduğunu duyurdu.

Kripto borsası FTX, Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre ABD’de iflas başvurusunda bulundu. Aynı zamanda FTX CEO’su ve kurucu Sam Bankman-Fried görevinden istifa etti.

FTX, İflas Başvurusunda Bulundu

FTX, 11 Kasım’da Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda ABD’de iflas başvurusunda bulunduğunu açıkladı.

11. Madde kapsamında yapılan başvuru; FTX Trading Ltd., FTX.US ve Alameda Research olmak üzere tüm FTX Group’u kapsıyor. SBF’nin ettiği istifa sonrası CEO’olarak John J. Ray III atandı.

Duyuruda, “FTX Group’un çeşitli ülkelerdeki birçok çalışanının FTX Group’ta kalmaya devam etmesi ve 11. Bölüm işlemleri sırasında Bay Ray’e ve bağımsız profesyonellere operasyonlarında yardımcı olması beklenmektedir.” denildi.

Ray, konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

“FTX Grubuna durumunu değerlendirme ve paydaşlar için geri kazanımları en üst düzeye çıkaracak bir süreç geliştirme fırsatı sağlamak için Bölüm 11’in derhal kaldırılması uygundur. FTX Grubu, ancak organize ve ortak bir süreçte etkin bir şekilde yönetilebilecek değerli varlıklara sahiptir. Her çalışan, müşteri, alacaklı, sözleşme tarafı, hissedar, yatırımcı, resmi makam ve diğer paydaşlara bu çabayı özenle, titizlikle ve şeffaflıkla yürüteceğimizi temin etmek istiyorum. Paydaşlar, olayların hızlı geliştiğini ve yeni ekibin henüz yeni göreve başladığını anlamalıdır. Paydaşlar daha fazla bilgi için önümüzdeki günlerde dava dosyasında yer alan materyalleri incelemelidir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner