Yükleniyor...

ImmutableX (IMX) yüzde 35’lik bir patlama yaptı!

NFT platformu ImmutableX'in yerel token'ı IMX, Upbit bosasının hacim artışıyla birlikte harekete geçti.

analiz

NFT platformu ImmutableX’in yerel token’ı IMX, Upbit bosasının hacim artışıyla birlikte harekete geçti.

Güney Kore’nin önde gelen borsası Upbit’te listelenen IMXKore wonu paritesi (IMX/KRW), küresel ticaret hacminin yaklaşık olarak yüzde 20’sini oluşturdu. NFT platformu ImmutableX’in yerel tokenı olan IMX, Güney Koreli tüccarların öncülüğünde Perşembe günü yükselişe geçti. Asya işlem saatlerinde yüzde 35 artışla 0,74 dolara yükseldi. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP ve BNB gibi başlıca kripto para birimleri %0,5 ile %1 arasında daha düşük işlem gördü.

IMX’e olan ilgi giderek artıyor

Fiyattaki yükselişe, 24 saatlik küresel ticaret hacminde yüzde 22’nin üzerinde artış eşlik etti. Bu artış 556 milyon dolara ulaştı. Upbit borsasında listelenen IMX/KRW paritesi, küresel aktivitenin yaklaşık yüzde 20’sini oluştururken, Binance‘in IMX-tether (IMX/USDT) çifti toplam hacme yüzde 7 katkıda bulundu.

Blockchain analiz firması LookonChain‘e göre, Upbit’e bağlı cüzdanlar, kripto para biriminin yükselişiyle birlikte 12,53 milyon IMX (9,27 milyon dolar) biriktirdi. Bakiye, daha sonra 21 milyondan fazla IMX”i tutan farklı bri kripto cüzdanına aktarıldı. LookOnChain, konuyla ilgili X’te yaptığı paylaşımda şunları söyledi: “Yatırımcılar, IMX fiyatının artması ve muhtemelen piyasaya düşmesinin ardından Vakıf Hazinesi Kilitli cüzdanından 3,05 milyon IMX’in (2,3 milyon dolar) kilidini açtılar.”

Ethereum blockchain üzerinde aktif olan, NFT’ler için katman-2 protokol ve ölçeklendirme sunan IMX, üzerinde topladığı ilgiyi giderek artıyor. NFT pazar yeri sistemlerinde düşük komisyon ücretleri sunarak, diğer pazar yerlerine göre yaklaşık olarak 600 kat fazla daha fazla bir saniye başına işlem (TPS) kapasitesine sahip olan IMX, günün altcoin piyasasını sallayan projeler arasında yer aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner