İngiltere suç teşkilatı, kripto müfettişi arıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

İngiltere suç teşkilatı, kripto müfettişi arıyor

Birleşik Krallık Ulusal Suç Ajansı (NCA), kripto suçlarını ele almak için Karmaşık Mali Suçlar Ekibi (CFCT) bünyesinde yeni kurulan dijital varlıklar ekibi için araştırmacı arıyor.

Ingiltereden Bitcoin ve Kripto Para Turevlerine Yasak

Birleşik Krallık Ulusal Suç Ajansı (NCA), kripto suçlarını ele almak için Karmaşık Mali Suçlar Ekibi (CFCT) bünyesinde yeni kurulan dijital varlıklar ekibi için araştırmacı arıyor.

Ülkedeki kirli parayı ortadan kaldırmayı amaçlayan NCA, CFCT’de bulunan dijital varlıklar ekibi için araştırmacı ilanı yayınladı. İş, kripto para birimi ve dijital varlıkları içeren karmaşık soruşturmaları Suç Gelirleri Yasası (POCA) perspektifinden denetlemeyi içeriyor. POCA ise, suç parasına el konulması ve toplum yararına yönlendirilmesiyle ilgili.

dade48de 3e9d 45e3 933d 118f5ab2b124

İş ilanı yayınlandı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İdeal aday, sertifikalı, akredite bir mali müfettiş (AFI) olan polis personelinin mevcut bir üyesi olacaktır. Buna ek olarak, diğer gereksinimler arasında blockchain analizi, cezai soruşturma ve mevzuatın anlaşılması gibi konularda deneyim isteniyor. Ayrıca, diğer kamu hizmeti yardım programlarına ek olarak yaklaşık 47.380 İngiliz Sterlini (61.076,37 dolar) maaş ödüyor.

NCA’nın hamlesi, hükümetin ülkedeki “kirli parayı” ortadan kaldırma hedefinde ilerliyor ve Birleşik Krallık’taki kripto varlıklarına düzenleyici odağı artırmayı amaçlıyor. NCA altyapı araştırmaları direktörü Chris Lewis-Evans, son gelişmeler hakkında “Bu, İngiltere’yi siber suçlardan korumanın ön saflarında yer alan bir ekipte çalışmayı içeren gerçekten heyecan verici bir fırsat” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x