İran, ABD Yaptırımlarını Kripto Paralarla Delme Planı Yapıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

İran, ABD Yaptırımlarını Kripto Paralarla Delme Planı Yapıyor

İran, ABD yaptırımlarını izlenemez kripto paralarla delme planı yapıyor.

ran Kripto Para

İran, ABD yaptırımlarını izlenemez kripto paralarla delme planı yapıyor. İran’ın Sivil Savunma Teşkilatı Başkanı Tuğgeneral Gholamreza Jalali, devlete ait televizyon kanalı olan Channel 2’de iddialı açıklamalar yaptı.

Jalali’nin açıklamalarından en önemlisi ise izlenemez kripto paralarla bankacılık operasyonlarında belirli yaptırımların atlatılmasına yardımcı olacak olması oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto paraların iki ucuz keskin bir kılıç olarak görüldüğünü belirten Jalali, buna karşın İran’a uluslararası arenada büyük fırsak sağladığını dile getirdi.

Jalali, SWIFT sistemini kastederek en büyük sorunlarının ABD doları olduğunu söyledi. ABD’nin kendi ulusal para birimini herhangi bir ülkenin SWIFT işlemlerini kontrol etmek için kullandığına değinen Jalali, bu nedenle ABD dolarına olan bağımlılığın azaltılması ve bunu başka para birimi ile yapmaları gerektiğini belirtti.

Şu anda İran’a karşı güçlü ABD yaptırımları uygulanıyor. ABD Başkanı Donald Trump, bu yılın başlarında İran’a karşı çeşitli yaptırımlar uygulanacağını açıkladı ve  İran Riyali önemli ölçüde değer kaybetti. Bu değer kaybı ülke ekonomisini zora sokmuş durumda.

Trump’ın dile getirdiği yaptırımların ikinci ayağı ise 5 Kasım’da uygulanmaya başlayacak. Bu yaptırımlarla birlikte İran’dan petrol ve petrol ürünlerinin alınmasının engellenmesi hedefleniyor. İran’ın yaptırımlarla mücadele etmek için kripto paralara sıkı sıkı sarılma niyetinde olduğu ise açıkça görülüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x