Yükleniyor...

İş Garantili Burslu Metaverse Kursu Başlıyor

Smartpro Teknoloji, genç istihdamını desteklemek için iş garantisi veren %100 burslu Metaverse Yazılım Uzmanlığı Programı başlattı.

metaverse kurs

Smartpro Teknoloji, genç istihdamını desteklemek için iş garantisi veren %100 burslu Metaverse Yazılım Uzmanlığı Programı başlattı. Program için başvurular Ağustos ayına kadar sürecek. Burs programından yararlanmak için üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, bilgisayar programcılığı ve sayısal tabanlı lisans ve ön lisans bölümlerinde okumak ya da yeni mezun olmak gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Smartpro Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Önder Eker, şunları söyledi:

“Gençlerimizi donanımlı bir şekilde yetiştirebilirsek tüm dünyaya Türkiye’den Metaverse yazılımı ihraç edebiliriz. Bu hedef doğrultusunda burs programımızla 2025 yılına kadar en az 500 öğrenciye eğitim vererek onlara istihdam sağlamayı planlıyoruz.”

Başvuruların değerlendirilmesi sonucunda 100 öğrenciye 700 saatlik Metaverse Yazılım Uzmanı eğitimi için yüzde 100 burs verilecek. Eğitimler Ağustos ayında başlayacak ve 9 ay sürecek.

700 saatlik eğitim içeriğinde yazılım, ileri yazılım, animasyon, unity ile oyun geliştirme, AR/VR artırılmış gerçeklik, blockchain ve NFT olmak üzere 6 farklı eğitim yer alıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x